Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Brzeźnica – zdrowa okolica, czyli aktywny tryb życia - 2014

Realizowany przez:

Stowarzyszenie „Milenium-Brzeźnica 2007”

Cel:

Celem projektu jest zwiększenie pewność siebie i integracja uczestników poprzez wspólne działania promujące aktywne formy spędzania czasu i zdrowy tryb życia wśród lokalnej społeczności.

Odbiorcy projektu:

Grupa 15 osób w wieku 14-18 lat mieszkających w Brzeźnicy lub pobliskiej okolicy.

Opis projektu:

Główne działania realizowane w ramach projektu to zajęcia ruchowe pokazujące jak miło i aktywnie można spędzać czas poprzez wspólne zdrowe gotowanie (przygotowywanie posiłków), akcje częstowania owocami mieszkańców oraz integrację z miejscową drużyną piłki nożnej. Uczestnicy dzięki spotkaniu z dietetykiem przełamią stereotypy dotyczące odżywiania i nauczą się jak komponować zdrowe i pełnowartościowe posiłki. Aby w działania włączyć społeczność lokalną, młodzi zorganizują wydarzenie na sali gimnastycznej w szkole, podczas którego każdy chętny będzie mógł wziąć udział we wspólnych ćwiczeniach i spróbować przygotowanych zdrowych przekąsek. Każdy z uczestników projektu wykaże się inicjatywą, sprawdzi i poprawi swoje umiejętności organizacyjne (przygotowanie biegowych i rowerowych wieczorów i poranków). Poprzez wspólne ćwiczenia (na sali, w klubie czy basenie) uczestnicy poprawią swoją pewność siebie związaną z wyglądem i polepszą samopoczucie. Nauczą się także organizować wydarzenia i załatwiać formalności. Podczas wrześniowej imprezy lokalnej w sąsiedniej miejscowości uczestnicy projektu pokażą się na scenie i zaproszą na końcowe wydarzenie, a także będą zachęcać do odwiedzenia swojego bloga, który będzie prowadzony od początku projektu. Rozmowy z mieszkańcami i publiczne wystąpienia pomogą przełamać nieśmiałość uczestników. Młodzi nawiązali współpracę z miejscowym klubem fitness, który zgodził się poprowadzić zajęcia aerobiku.

Budżet projektu: 5 270 zł

Dotacja: 4 800 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Konkurs dla Młodzieżowych Liderów Programu Równać Szanse

Stowarzyszenie „Milenium-Brzeźnica 2007”

Miejscowość: Brzeźnica

Ulica, nr domu i lokalu: Brzeźnica 65a

Kod pocztowy i Poczta: 39-207 Brzeźnica

Województwo: podkarpackie

Powiat: dębicki

Adres strony internetowej: –

Brzeźnica – zdrowa okolica, czyli aktywny tryb życia

DW985 38, 39-207 Brzeźnica, Polska

Więcej