Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Manewry MDP Krasocin 2015 - 2014

Realizowany przez:

Ochotnicza Straż Pożarna w Krasocinie

Cel:

Podniesienie kompetencji społecznych uczetników poprzez zaagnażowanie w dziłania OSP oraz uświadomienie młodzieży i dorosłych, na czym naprawdę polega praca strażaków, a także nauczenie ich podstawowych zachowań w przypadku zagrożenia.

Odbiorcy projektu:

Grupa 8-10 osób w wieku 13-19 lat będących członkami MDP Krasocin.

Opis projektu:

Tematem wiodącym projektu jest ratownictwo. Przez dwa miesiące uczestnicy projektu będą pracowali nad umiejętnościami praktycznymi w prowadzeniu akcji ratowniczo-gaśniczych. Zakres zajęć będzie obejmował m.in. powiadamianie o zdarzeniu, zabezpieczenie miejsca zdarzenia, pierwszą pomoc, kierowanie ruchem, BHP, współpracę w grupie. Młodzież chce się skupić na praktycznym ćwiczeniu powyższych elementów, wykorzystując przy tym wiedzę i umiejętności z projektu „Drużyna uczy, drużyna radzi” RS 2013. Jako instruktorów młodzi zaangażowali fachowców w swoich dziedzinach (m.in. z PSP). Finałem działań będzie zorganizowanie dwa razy manewrów strażackich, podczas których młodzi uczestnicy pokażą pracę strażaków ochotników. Uczestnicy projektu chcą by ich praca, jak i praca całej jednostki operacyjnej OSP, była widoczna, doceniania i rozumiana. Manewry zakończą się piknikiem strażackim. W ramach projektu zorganizowane zostaną również trzy wyjazdy na basen i wyjazdy do zaprzyjaźnionych jednostek OSP. Młodzi będą promować projekt w gminnym biuletynie, w miejscowej gazecie, na stronach internetowych gminy, straży, orkiestry.

Budżet projektu: 3 900 zł

Dotacja: 3 500 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Konkurs dla Młodzieżowych Liderów Programu Równać Szanse

Ochotnicza Straż Pożarna w Krasocinie

Miejscowość: Krasocin

Ulica, nr domu i lokalu: Macierzy Szkolnej 2

Kod pocztowy i Poczta: 29-105 Krasocin

Województwo: świętokrzyskie

Powiat: włoszczowski

Adres strony internetowej: –

Manewry MDP Krasocin 2015

Wyzwolenia 14, 29-105 Krasocin, Polska

Więcej