Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Królowie, damy i rycerze w Kórniku – uliczne konfrontacje - 2015

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Teatralne Legion w Kórniku

Cel:

Głównym celem projektu jest zachęcenie młodzieży do realizacji samodzielnie postawionych celów oraz wzmocnienie umiejętności autoprezentacji, poprzez zorganizowanie teatru ulicznego.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami projektu będzie 25-osobowa grupa młodzieży w wieku 13 do 19 lat z Kórnika i okolicznych wiosek.

Opis projektu:

Uczestnicy projektu zorganizują teatr uliczny: „żywe szachy” oraz inne inscenizacje kostiumowe. Kostiumowy pojedynek szachowy przy kórnickim Zamku pozwoli młodzieży zrealizować swoje marzenia bycia królewną, księciem czy rycerzem w oparciu o historyczne tradycje i zabytkowe otoczenie Zamku. Młodzież przy wsparciu zawodowych opiekunów przygotuje scenariusz widowiska, układy taneczne oraz układy sztuki walki, wybierze muzykę, zaprojektuje i wykona kostiumy oraz rekwizyty. Młodzi przeprowadzą akcje promocji i reklamy widowiska odgrywając rodzajowe kostiumowe scenki na podzamczu, promenadzie i rynku. Działania będą udokumentowane za pomocą zdjęć i nagrań, zostanie również wydany specjalny program-broszura o projekcie i jego realizacji z tekstem widowiska i zdjęciami. Tematem wiodącym będzie „wpisanie” się młodych ludzi i ich spraw w życie historycznego miasteczka. Dzięki realizowanemu projektowi młodzież nabierze pewności siebie, umiejętności i kompetencji artystycznych, zapozna się z grą w szachy, zweryfikuje własne predyspozycje, odkryje nowe talenty.

Budżet projektu: 61 505 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Teatralne Legion w Kórniku

Miejscowość: Kórnik

Ulica, nr domu i lokalu: Prowent 6

Kod pocztowy i Poczta: 62-035 Kórnik

Województwo: wielkopolskie

Powiat: poznański

Królowie, damy i rycerze w Kórniku – uliczne konfrontacje

Prowent 3, 62-035 Kórnik, Polska

Więcej