Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Łuska - 2015

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Na Rzecz Aktywizacji Społeczności Lokalnej 'Siedlisko’ w Lubochni

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie wśród młodzieży umiejętności skutecznego planowania, pozyskiwania innych do współpracy oraz nabycie umiejętności analizy i oceny zasobów środowiska, poprzez samodzielne przeprowadzenie dziennikarskiego śledztwa i przygotowanie etiudy filmowej.

Odbiorcy projektu:

Grupa 24 osób w wieku 13-19 lat zamieszkująca gminę Gniezno.

Opis projektu:

Młodzież zainteresowała się mało znaną historią śmierci Konrada – pierwszej ofiary wojny w Szczytnikach Duchownych – chłopca zabitego przez hitlerowców naprzeciwko szkoły. Młodzi chcą nakręcić etiudę filmową o tym, jak by się potoczyło jego życie, gdyby nie fatalny zbieg okoliczności. Główną osią projektu jest dążenie młodych ludzi do przekazania innym odbiorcom historii chłopca, jaką uda im się zebrać podczas dziennikarskiego śledztwa wśród rodziny, świadków ówczesnych zdarzeń oraz nakręcenia wariacji na temat dalszych jego losów. Młodzi będą pracowali w trzech grupach: aktorskiej, operatorskiej i dziennikarsko-fotograficznej. Część działań będą wykonywali wspólnie, szczególnie na etapie promocji i zakończenia projektu oraz zbierania informacji z przeszłości. Projekt „Łuska” został pomyślany jako szereg działań praktycznych popartych rzetelną wiedzą. Młodzież zajmie się zbieraniem i weryfikowaniem materiałów, doskonaleniem umiejętności dziennikarskich poprzez prowadzenie rozmów na żywo, emisją głosu, ruchem scenicznym, charakteryzacją, pracą z tekstem, rolą gestów, mimiką i postawą ciała. Przewidziane są próby łączenia elementów choreografii z wypowiadanym tekstem, budową scenariusza oraz budową i strukturą filmu. Młodzi nauczą się obsługiwać kamerę, edytować zgromadzony materiał wideo, zapoznają się z zasadami nagrywania dźwięku i montażu oraz organizacją planu filmowego. Każdy uczestnik projektu będzie potrafił w pełni manualnie wykonać fotografie i przygotować je do druku, zapozna się także z wstępną obróbką zdjęć na profesjonalnych programach oraz renowacją starych fotografii. Młodzi ludzie będą uczyć się planować spotkania, pracować w grupie, wykorzystywać swoje mocne i słabe strony, nabędą umiejętność analizy i oceny zasobów środowiska, prowadzenia rozmów z osobami w różnym wieku. Dzięki projektowi młodzież wzmocni wiarę we własne siły poprzez możliwość zaprezentowania własnych działań i ich efektów szerszemu gronu odbiorców. Na zakończenie projektu odbędzie się premiera etiudy filmowej „Konrad- ciąg dalszy, który nie nastąpił” oraz wystawa podsumowująca projekt w Centrum Kultury „Scena to dziwna” w Gnieźnie.

Budżet projektu: 38 523 zł

Dotacja: 30 500 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Na Rzecz Aktywizacji Społeczności Lokalnej 'Siedlisko’ w Lubochni

Miejscowość: Lubochnia

Ulica, nr domu i lokalu: os. Kasztanowe 7

Kod pocztowy i Poczta: 62-200 Gniezno

Województwo: wielkopolskie

Powiat: gnieźnieński

Adres strony internetowej: http://stowarzyszenie-siedlisko.cba.pl

Łuska

Rękawczyn 4, 62-436, Polska

Więcej