Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Płomienie pod naszą kontrolą - 2015

Realizowany przez:

Ochotnicza Straż Pożarna w Kalinowie

Cel:

Celem projektu jest nabycie kompetencji współdziałania w grupie oraz zdobycie przez uczestników wiedzy pożarniczej połączonej z elementami historii i tradycji, kształtującej postawy prospołeczne i poczucie tożsamości lokalnej.

Odbiorcy projektu:

Grupa 24 osób w wieku 13-19 lat.

Opis projektu:

Tematem wiodącym będzie utworzenie młodzieżowych drużyn pożarniczych oraz działania okołopożarnicze takie, jak: survival czy zajęcia z samoobrony, które mają poprawić wśród uczestników sprawność fizyczną i uświadomić im, że dzięki samodyscyplinie są w stanie osiągnąć bardzo wiele. Grupa będzie musiała zaadoptować udostępnione im pomieszczenia na własne cele poprzez wspólną pracę-malowanie, odświeżenie. Planowany jest wyjazd do Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie oraz Centrum Nauki Kopernik. Grupa nabyte umiejętności zaprezentuje podczas Gminnych Dożynek, co umocni wiarę w siebie wszystkich uczestników oraz zwiększy wśród nich chęć działania. Podczas realizacji projektu młodzież odbędzie spotkanie z emerytowanym Komendantem Zawodowej Straży Pożarnej, który przekaże im historyczną wiedzę dotyczącą działań pożarniczych. Dodatkowym zadaniem młodzieży będzie wyszukiwanie i odświeżanie historycznych wiadomości oraz historycznych zdjęć dotyczących OSP w regionie. Poprzez realizowany projekt młodzi nauczą się planowania działań i zdobędą kompetencje w zakresie rozwoju osobistego: samoświadomość, wiara w siebie. Uczestnicy będą najpierw planować działania a po realizacji każdego z nich przeprowadzą ewaluację – przy wsparciu dorosłych. Dowiedzą się jak wykorzystywać zasoby własne i te dostępne w najbliższym otoczeniu. Zdobędą umiejętność wyznaczania celów i rozwiną kompetencje społeczne. Zdobędą umiejętności teoretyczne i praktyczne w dziedzinie pożarnictwa. Poprawią swoją sprawność fizyczną. Zakończeniem projektu będzie spotkanie integracyjne młodzieżowych grup OSP oraz zaproszonych gości w Wigilię Św. Andrzeja. Przewidywany jest poczęstunek oraz projekcję zdjęć z realizacji projektu.

Budżet projektu: 27 814 zł

Dotacja: 21 700 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Ochotnicza Straż Pożarna w Kalinowie

Miejscowość: Kalinowo

Ulica, nr domu i lokalu: Marii Konopnickiej 1

Kod pocztowy i Poczta: 19-314 Kalinowo

Województwo: –

Powiat: ełcki

Adres strony internetowej: 876298834

Płomienie pod naszą kontrolą

DK16 4, 19-311 Kalinowo, Polska

Więcej