Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Leć razem z nami - 2015

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej- Curie

Cel:

Głównymi celami projektu jest nabycie umiejętności organizacyjnych przez młodzież, czyli planowania działań i dążenia do ich realizacji, oraz rozwijanie umiejętności współpracy w grupie w połączeniu ze wzrostem umiejętności komunikowania się z innymi.

Odbiorcy projektu:

Grupa 22 uczniów gimnazjum, liceum i technikum młodzież w wieku od 14 do 18 lat.

Opis projektu:

Tematem przewodnim projektu jest latanie. Głównymi działaniami będą: 1. Samodzielne wyremontowanie miejsca spotkań dla uczestników z dbałością o szczegóły i motywy nawiązujące do tematu projektu, młodzi chcą nie tylko odmalować ściany i ozdobić je rysunkami ale i zaopatrzyć salę w potrzebne meble, które uda nam się pozyskać od członków społeczności lokalnej. 2. Zorganizowanie jednodniowych wyjazdów: integracyjnego i edukacyjnych. Wyjazd integracyjny do Krakowa gdzie istnieje możliwość lotu balonem widokowym. Pozostałe wyjazdy edukacyjne będą służyły do bliższego poznania lokalnego regionu oraz pozyskaniu materiałów (filmów i zdjęć) wykonanych dronem do stworzenia wystawy. 3. Własnoręczne planowanie i tworzenie latawców oraz organizacje festynu lokalnego, podczas którego odbędzie się pokaz latawców połączony z konkursem na najlepszy latawiec. Zadaniem uczestników projektu będzie również promocja wydarzenia oraz przygotowanie atrakcji dodatkowych (jak np. poczęstunek). 4. Zakup latającego drona z kamerą i zapoznanie się z jego budową, działaniem i programowaniem. 5. Zorganizowanie ulicznej wystawy fotograficznej z użyciem materiałów zdobytych przy użyciu drona. Młodzi chcą przedstawić swój region „z lotu ptaka”, umieszczając laminowane zdjęcia regionu w całym Ożarowie (na specjalnych tablicach), aby każdy mógł je zobaczyć. 6. Przygotowanie wieczoru miłośników latania. Zorganizowany zostanie wieczorny pokaz filmowy (na podobieństwo kina samochodowego) który zakończy się wspólnym puszczaniem latających lampionów. Podczas realizacji projektu uczestnicy nauczą się organizować i planować pracę, rozwiną kompetencje komunikowania się, nawiążą kontakty z mediami, lokalnymi władzami oraz społecznością lokalną. Nauczą się obsługi kamery, podstawowej obróbki zdjęć i filmów oraz obsługi i programowania drona latającego. Założeniem jest by dzięki realizowanym działaniom, młodzież dużo chętniej brała udział w całkowicie innych, nowych doświadczeniach.

Budżet projektu: 49 860 zł

Dotacja: 32 800 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej- Curie

Miejscowość: Ożarów

Ulica, nr domu i lokalu: Os. Wzgórze 56

Kod pocztowy i Poczta: 27 -530 Ożarów

Województwo: –

Powiat: opatowski

Adres strony internetowej: http://www.narzecz-zsozarow.free.ngo.pl

Leć razem z nami

DW755 25, 27-530 Ożarów, Polska

Więcej