Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Na tropie legend z gminy Kożuchów - 2008

Realizowany przez:

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Kożuchów w Kożuchowie

Cel:

Celem projektu jest rozwijanie u młodzieży umiejętności właściwej oceny środowiska lokalnego i pozyskiwania wsparcia społecznego poprzez nawiązywanie nowych relacji społecznych z ludźmi i instytucjami oraz rozwijanie umiejętności pracy w grupie, zdobywanie wiedzy praktycznej.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcy projektu: młodzież w wieku od 13 do 19 lat. Rekrutacja uczestników odbędzie się poprzez zamieszczenie informacji na stronie internetowej biblioteki i partnerów, anonse w lokalnej prasie, przygotowanie i rozwieszenie plakatów informacyjnych na słupach ogłoszeniowych i w placówkach oświatowych oraz rozdawnictwo ulotek informacyjnych.

Opis projektu:

Projekt adresowany jest do młodzieży w wieku od 13 do 19 lat zamieszkujących gminę Kożuchów, poszukującej aktywnej formy spędzenia czasu wolnego i chcącej zaspokoić potrzeby występujące w tej fazie rozwoju. Dzięki uczestnictwu w projekcie młodzież rozwinie umiejętność właściwej oceny środowiska i umiejętność pozyskiwania wsparcia społecznego, a także rozwinie umiejętność pracy w grupie. Na projekt składa się praca badawcza polegająca na poszukiwaniu i stworzeniu bazy danych zawierającej informacje na temat posiadanych przez instytucje i osoby prywatne – tzw. bibliofili, zbiorów legend opublikowanych i do tej pory nie wydanych dotyczących naszej gminy (wycieczki, umieszczenie bazy danych na stronie internetowej biblioteki). Do współpracy zaprosiliśmy historyka, pasjonata historii i dyrektorów instytucji związanych z kulturą i oświatą. Pod ich czujnym okiem, i dzięki ich wiedzy i doświadczeniu, zostaną zrealizowane cele główne projektu. Dodatkowym elementem projektu będzie praca nad stworzeniem publikacji (poznanie procedur i czynności z tym związanych) zawierającej legendy napisane współcześnie przez dzieci ze szkół podstawowych. Zadaniem uczestników projektu będzie napisanie regulaminu konkursowego, ocena merytoryczna nadesłanych prac oraz wybór laureatów. Realizowany projekt wypełni niszę rynkową.

Budżet projektu: 12 350 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2008

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Kożuchów w Kożuchowie

Miejscowość: Kożuchów

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Klasztorna 14

Kod pocztowy i Poczta: 67-120 Kożuchów

Województwo: lubuskie

Powiat: nowosolski

Adres strony internetowej: –

Na tropie legend z gminy Kożuchów

Klasztorna 3A, 67-120 Kożuchów, Polska

Więcej