Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

3 x Z Zaplanuj, Zorganizuj, Zrealizuj - 2015

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Uwolnić wiedzę w Wicku

Cel:

Celem projektu jest rozwój wśród młodzieży umiejętności planowania i realizacji działań zakończonych sukcesem oraz wzrost wiary we własne możliwości poprzez organizowanie obozów i imprez o charakterze survivalowo- kulinarnym.

Odbiorcy projektu:

Grupa 20 uczniów Gimnazjum w Wicku, w wieku 13-16 lat.

Opis projektu:

Tematem przewodnim projektu jest „obóz”, który młodym kojarzył się na dwa sposoby: z grupą ludzi ( w projekcie więc będą dwa ściśle współpracujące ze sobą obozy- survivalowy i kulinarny) oraz z obozem w formie wyjazdu pod namioty. Projekt zaczyna się od organizacji obozu integracyjnego, następnie podczas „Survivalu w wielkim mieście” uczestnicy projektu spróbują odnaleźć się w wielkim mieście zdobywając umiejętność radzenia sobie w nietypowych dla nich sytuacjach miejskich. Zorganizują też kilkudniowy obóz dla siebie, spływ kajakowy, trzydniową wymianę z nowo poznanymi rówieśnikami, będą też współorganizować dużą imprezę gminną oraz samodzielnie organizować imprezę środowiskową pod nazwą „Turniej Survivalowo- Kulinarny”. W wyniku projektu młodzi ludzie nabędą umiejętności organizacyjne, poznają narzędzia pomocne w planowaniu, będą potrafili przewidywać trudności i im zaradzić. Nauczą się sposobu osiągania celu. Zdobędą też wiedzę na temat swoich mocnych i słabych stron, dzięki czemu będą w stanie np. zaplanować swoją dalszą edukację. W trakcie projektu będą mieli również możliwość prezentacji własnych dokonań, co wpłynie na podniesienie umiejętności autoprezentacji oraz wzmocni wiarę we własne siły. Młodzież będzie umieszczać informacje o działaniach na Facebooku, na stronie internetowej szkoły i stowarzyszenia, fotorelacje puszczane będą w formie pokazu slajdów na telewizorze umieszczonym na szkolnym holu. Młodzi nabędą umiejętności planowania i realizowania działań prowadzących do osiągnięcia celu. Poznają narzędzia – wykres Gantta, narzędzia do ewaluacji. Będą potrafili stworzyć harmonogram, ocenić efekty swoich działań oraz odpowiedzieć na pytanie „czym chciałbyś się zajmować jako dorosły”. Końcowe Święto projektu będzie składało się z 2 części. Pierwsza odbędzie się w sali widowiskowej GOKiSu gdzie młodzież podsumuje projekt ( w formie prezentacji filmów, wywiadów i wystąpień). Podziękuje też osobom i instytucjom partnerskim. Druga część to turniej survivalowo- kulinarny zorganizowany dla drużyn, które wcześniej wyraziły chęć udziału. Turniej zakończy się wspólnym posiłkiem, przyrządzonym przez młodzież i znanego kucharza.

Budżet projektu: 51 350 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Uwolnić wiedzę w Wicku

Miejscowość: Wicko

Ulica, nr domu i lokalu: Wicko 39

Kod pocztowy i Poczta: 84-352 Wicko

Województwo: pomorskie

Powiat: lęborski

Adres strony internetowej: http://www.uwolnicwiedze.yoyo.pl

3 x Z Zaplanuj, Zorganizuj, Zrealizuj

Rekreacyjna 1B, 84-352 Wicko, Polska

Więcej