Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Cyfrowa manufaktura - 2015

Realizowany przez:

Łochowskie Towarzystwo Przyjciół Nauk i Sztuk CD w Łochowie

Cel:

Celem projektu jest aby młodzież ucząc się podstaw kodowania i druku 3D poznała swoje możliwości, zasoby środowiska, nawiązała nowe kontakty, działała w zespole i aktywnie uczestniczyła w przygotowaniu i realizacji projektu.

Odbiorcy projektu:

Grupa 20 osób w wieku 15- 18 lat.

Opis projektu:

Temat przewodni projektu to 'kodowanie sukcesu’. Młodzi odbędą warsztaty w działaniu (analiza źródeł, gromadzenie materiałów, desk-research, burza mózgów, tworzenie modeli, rysunków, wykresów z użyciem komputera, kodowanie, praca w grupach). Młodzież stworzy projekty robotów i produktów w 3D. Gry w szachy będą się uczyć od siebie i od trenera, wybiorą poziom trudności, formę treningu/rozgrywek. Wspólnie zaplanują działania, wybiorą miejsca, w które pojadą, zaplanują wycieczki, dokonają rezerwacji, pozyskają wsparcie miasta, poprowadzą blog/fanpage, wypromują projekt w prasie, zorganizują święto projektu i prezentacje publikacji. Zadania realizowane podczas projektu pozwolą młodzieży opanować nowe umiejętności praktyczne i specjalistyczną wiedzę, określić zasoby własne i otoczenia, zwiększyć umiejętności pozyskiwania wsparcia społecznego i planowania własnej przyszłości, zwiększyć wiarę we własne możliwości, nawiązać nowe kontakty pomocne w starcie w samodzielność. Podczas święta zamykającego projekt, młodzież przedstawi, czego nauczyła się w trakcie realizowania projektu, pokaże zgromadzonym korzyści z kodowania i druku. Podczas wydarzenia odbędzie się także pokaz robotyczny, pokaz drukowania w 3D, turniej szachów i dyskoteka.

Budżet projektu: 52 250 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Łochowskie Towarzystwo Przyjciół Nauk i Sztuk CD w Łochowie

Miejscowość: Łochów

Ulica, nr domu i lokalu: Wyspiańskiego 18

Kod pocztowy i Poczta: 07-130 Łochów

Województwo: mazowieckie

Powiat: węgrowski

Adres strony internetowej: –

Cyfrowa manufaktura

Leśna 2, 07-130 Łochów, Polska

Więcej