Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

O księżniczce z fochami, o smoku z zębami i księciu z zakutym łbem - 2015

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Wartości

Cel:

Celem projektu jest zdobycie przez młodzież umiejętności medialnych, informatycznych i interpersonalnych poprzez udział w warsztatach z zakresu nowoczesnych technologii oraz samodzielne wykorzystanie tych technologii do stworzenia kanału filmowego na YouTube.

Odbiorcy projektu:

20 osobowa grupa uczniów w wieku 13-19 lat mieszkających w gminie Pilawa.

Opis projektu:

Tematem przewodnim projektu jest historyczna i geograficzna wędrówka śladami książąt mazowieckich. Uczestnicy projektu utworzą klub odkrywców historii, a także tematyczny kanał filmowy na YouTube, który będzie głównym działaniem i klamrą spinającą działania. Projekt zakłada pracę w czterech sekcjach: 1. Sekcja tematyczna- wybór i opracowanie tematów; 2. Sekcja filmowa- tworzenie materiałów video, montaż filmów, publikowanie ich w Internecie; 3. Sekcja promocji- tworzenie elektronicznego biuletynu; 4. Sekcja nowoczesnych technologii- technologie mobilne, aplikacje mobilne użyteczne w działaniach projektowych, zarządzanie przepływem informacji w grupie, tworzenie wideoporadnika. Uczestnicy projektu zorganizują trzy wyjazdy poznawcze, podczas których odwiedza miejsca bogate w pamiątki z czasów Księstwa Mazowieckiego. Podczas wyjazdów młodzież za pomocą drona będzie dokumentować oglądane fortyfikacje. W ramach realizowanego projektu powstanie kabaretowy video-pamiętnik księżniczki zamkniętej w wieży. Młodzi chcą porównać czasy współczesne z epoką konnych zaprzęgów i zastanowić się jak bardzo różniłoby się życie współczesnej księżniczki od tej, która żyła w średniowieczu. Młodzież zaplanowała także stworzenie książki kucharskiej ze średniowiecznymi przepisami, która zostanie opublikowana w Internecie. Świętowanie zakończenia projektu będzie miało formę pikniku, podczas którego zostanie zaprezentowana wystawa osiągnięć uczestników projektu.

Budżet projektu: 50 460 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Wartości

Miejscowość: Pilawa

Ulica, nr domu i lokalu: Stokrotki 21

Kod pocztowy i Poczta: 08-440 Pilawa

Województwo: mazowieckie

Powiat: garwoliński

Adres strony internetowej: http://stowarzyszeniewartosci.org

O księżniczce z fochami, o smoku z zębami i księciu z zakutym łbem

XG28+9M Pilawa, Polska

Więcej