Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Przystanek równość - 2015

Realizowany przez:

Akademia Inicjatyw Młodzieżowych

Cel:

Celem projektu jest wypromowanie „Farmy” jako miejsca, w którym młodzież może aktywnie spędzać czas i rozwijać swoje pasje,a jednocześnie podnosić kompetencje społeczne, takie jak praca w grupie, autoprezentacja, planowanie własnej przyszłości.

Odbiorcy projektu:

Grupa 20-22 osób w wieku 14 – 18 lat mieszkająca w Gostyninie.

Opis projektu:

„Farma”- to takie miejsce, gdzie młodzi stają się kreatorami własnego otoczenia. Główne działania projektu podzielone są na 4 etapy: 1. pozyskiwanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do samodzielnej realizacji działań poprzez: a) warsztaty artystyczne z Teatrem Chorea w tym warsztaty z zakresu tańca współczesnego, elementy pracy aktora, gimnastyka artystyczna, gra ciałem, praca w przestrzeni scenicznej, emisja głosu, recytacja, niestandardowe, współczesne formy przekazu artystycznego; b) warsztaty z Klubem Kravtrening, w tym warsztaty z parkouru, warsztaty z pierwszej pomocy w kontekście znajomości procedur bezpieczeństwa, warsztaty z coreworkout i samoobrony; c) warsztaty z rysownikiem, grafikiem. 2. promocja i reklama tego, co można robić na „Farmie” i młodych jako grupy – czym się zajmują, co ich interesuje, wykorzystanie wiedzy i umiejętności z pierwszego etapu. 3. a) Cykliczne zajęcia przygotowujące do „Festiwalu Pasji”- imprezy, która poprzez pokazanie różnych pasji ma za zadanie zachęcić młodzież do wspólnych działań, takich jak: bieg od Farmy do Farmy, przejazd wyznaczonymi ulicami miasta na rolkach, deskorolkach rowerach, rozdawanie ulotek; siłownia plenerowa, ścianka wspinaczkowa, układy taneczne street dance, dance school, wspólny trening Krav Maga i elementy parkouru. b) cykliczne zajęcia przygotowujące do IV etapu podsumowania projektu, którym będzie wystawienie musicalu – napisanie scenariusza, dobór ról, próby, Wykonanie scenografii; 4. wielkie podsumowanie prezentacja całego projektu w formie musicalu w MCK i wystawą plenerową na Farmie. Młodzi poprzez realizację projektu nauczą się: podejmowania decyzji, prowadzenia rozmów z przedstawicielami organizacji, organizowania, planowania czegoś dla innych; współpracy w grupie, prezentacji swoich działań, twórczego spędzania czasu, dzielenia się obowiązkami.

Budżet projektu: 50 730 zł

Dotacja: 39 500 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Akademia Inicjatyw Młodzieżowych

Miejscowość: Gostynin

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Wspólna 4/26a

Kod pocztowy i Poczta: 09-500 Gostynin

Województwo: mazowieckie

Powiat: gostyniński

Adres strony internetowej: http://aim.org.pl

Przystanek równość

Wspólna 15, 09-500 Gostynin, Polska

Więcej