Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Miejsce Dla Młodych – Klub Młodzieżowy MDM - 2015

Realizowany przez:

Fundacja By The Way

Cel:

Celem projektu wyznaczającym kierunek wszystkich działań jest: stworzenie Klubu Młodzieżowego MDM – miejsca tworzonego przez młodych i dla młodych, w którym będą chcieli przebywać.

Odbiorcy projektu:

Grupa 22 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mieszkający na ternie powiatu węgrowskiego, w wieku 14-19 lat.

Opis projektu:

Tematem przewodnim projektu jest stworzenie przez młodzież i dla młodzieży prężnie działającego miejsca, w którym młodzi ludzie będą chcieli spędzać wspólnie czas i realizować swoje pasje. W projekcie zostały wyodrębnione 4 etapy działań: 1. przygotowanie grupy – integracja grupy oraz zwiększanie jej kompetencji społecznych. 2. przygotowanie miejsca – lokal przeznaczony na działalność Klubu wymaga remontu i wyposażenia pomieszczeń. Uczestnicy będą podzielni za sekcje, które zajmą się: remontem, wyposażeniem, organizacją formalną i promocją. Ostatnim elementem tego etapu będzie uroczyste otwarcie Klubu Młodzieżowego MDM. 3. prowadzenie działań muzycznych, artystycznych i filmowych – uczestnicy zostaną podzieleni na podgrupy. Celem grupy muzycznej będzie założenie zespołu muzycznego, który po roku pracy zagra koncert na I urodzinach Klubu. Grupa artystyczna będzie poznawała i doskonaliła się w różnych technikach plastycznych, a efekty swojej pracy zaprezentuje podczas wystawy na zakończenie projektu. Celem pracy grupy filmowej będzie zapoznanie się z technikami nagrywania oraz montowania filmów, a efektem ich działań będzie stworzenie reportażu opowiadającego o powstaniu i działalności Klubu, którego projekcja odbędzie się podczas obchodów I urodzin MDM. Grupa promocyjna będzie z kolei zajmowała się informowaniem i planowaniem akcji promujących działalność Klubu. 4. świętowanie – po przerwie wakacyjnej rozpoczęty zostanie ostatni etap projektu polegający na przygotowaniu obchodów I urodzin Klubu Młodzieżowego MDM. Podczas realizacji projektu młodzież nabędzie wszystkie umiejętności zakładane w programie Równać Szanse: umiejętność wykorzystania tego, co może im sprzyjać, skutecznego planowania oraz zjednywania sobie innych. Poza tym będą mieli okazję rozwijać swoje kompetencje społeczne oraz umiejętności praktyczne z różnych dziedzin.

Budżet projektu: 50 500 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Fundacja By The Way

Miejscowość: Węgrów

Ulica, nr domu i lokalu: ul. B.Prusa 32

Kod pocztowy i Poczta: 07-100 Węgrów

Województwo: –

Powiat: węgrowski

Adres strony internetowej: http://www.fundacjabtw.org

Miejsce Dla Młodych – Klub Młodzieżowy MDM

Bolesława Prusa 13, 07-100 Węgrów, Polska

Więcej