Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Przystań w Wieprzu - 2015

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Pomocy Bezrobotnym i Ich Rodzinom 'Nadzieja’

Cel:

Celem projektu jest stworzenie możliwości twórczego rozwoju i aktywności młodzieży na różnych polach oraz sprawdzenie się w różnych rolach: lidera, projektanta, artysty, badacza, przewodnika, architekta, fotografa, dziennikarza itd.

Odbiorcy projektu:

Grupa 22 uczniów w wieku 13-18 lat mieszkających w gminie Wieprz.

Opis projektu:

Projekt stwarza młodzieży szansę do wpływania na przestrzeń ich rodzinnej wsi – poprawę jej atrakcyjności, stworzenia wyjątkowych punktów na mapie Wieprza, wyróżniających go spośród innych miejscowości. Działania zogniskowane będą wokół trzech celów: wykonania murali na przystankach autobusowych; zaprojektowania nowej ekspozycji wystawy istniejącego w Wieprzu Muzeum Świni; zagospodarowania terenu zielonego nad rzeką Wieprzówką – stworzenie małego parku – miejsca spotkań nie tylko dla młodzieży ale i wszystkich mieszkańców.
Uczestnicy projektu wybierają się do Oświęcimia, by pospacerować szlakiem tamtejszych murali. Młodzież spotka się z grafikiem, który zaprojektował cykl murali 'Gadające głowy’. Uczestnicy projektu będą mieli okazję przypatrywać się pracy grafika i poznać różne techniki projektowania. Później wybiorą przystanki w rodzinnym Wieprzu, które będą chcieli ozdobić muralami, oczyszczą je i odmalują. W międzyczasie przeprowadzą rozmowy z mieszkańcami na temat wybranych miejsc, żeby wspólnie wybrać motyw, który pojawi się na muralu, a który łączy się z klimatem lub historią danego terenu. Przed przygotowaniem wystawy w Muzeum Świni młodzież wybierze się na wyjazd studyjny do Stuttgartu, żeby zobaczyć tamtejsze Schweine Museum i podpatrzeć, jak przygotowali je profesjonaliści. Zainspirowani zabiorą się do projektowania wystawy, przy wsparciu przedstawiciela Małopolskiego Instytutu Kultury. Młodzież stworzy tablice informacyjne i wymyśli przebieg interaktywnego zwiedzania wystawy, np. zagadki lub elementy gry, do której zostaną zaproszeni zwiedzający. Finałem projektu będzie wspólny przejazd trasą wyznaczoną na zaprojektowanej przez młodzież mapie, np. w formie rajdu rowerowego lub wynajętym autokarem. Uczestnicy zobaczą wszystkie murale, zwiedzą muzeum, a na końcu wezmą udział we wspólnym pikniku lub ognisku na terenie miniparku.

Budżet projektu: 49 700 zł

Dotacja: 37 500 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Pomocy Bezrobotnym i Ich Rodzinom 'Nadzieja’

Miejscowość: Wieprz

Ulica, nr domu i lokalu: Wieprz 424

Kod pocztowy i Poczta: 34-122 Wieprz

Województwo: –

Powiat: wadowicki

Adres strony internetowej: http://www.nadzieja.wieprz.pl

Przystań w Wieprzu

Wieprz ul. Twierdza, 6, Wieprz, Polska

Więcej