Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Zakręcona podróż - 2015

Realizowany przez:

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Łęczycy

Cel:

Celem projektu jest zwiększenie wśród młodzieży wiary we własne możliwości, poprzez zaplanowanie, wykonanie i wypromowanie ścieżki rowerowej.

Odbiorcy projektu:

Grupa 23 osób w wieku 13-19 lat mieszkająca w Łęczycy i jej najbliższych okolicach, uczęszczająca do gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.

Opis projektu:

Osią tematyczną, wokół której skupią się wszystkie działania jest odnowienie przez młodzież starej trasy rowerowej ściśle związanej z regionem i jego historią. Wszystkie działania prowadzone w ramach projektu, tj. kursy, warsztaty, spotkania, wyjazdy, przygotowują młodzież do samodzielnego zaplanowania i pokazania efektów swojej pracy przed środowiskiem lokalnym. Na trasie rowerowej ma powstać m.in. altanka dla rowerzystów, powstanie odpowiednie oznakowanie tej trasy, gablotka informacyjna stanowiąca kronikę odnawiania trasy rowerowej, stojak na rowery dla uczestników. Młodzież samodzielnie zbuduje model roweru, który stanie się namacalnym logo projektu. W ramach realizacji projektu młodzi poprowadzą warsztaty dla kolegów i koleżanek z zakresu dbania o swój rower, konserwacji, naprawy oraz bezpiecznej jazdy dla najmłodszych. Powstanie również kronika ze zdjęciami, prezentacja multimedialna i mały przewodnik po trasach rowerowych regionu ze szczególnym uwzględnieniem trasy odnowionej w ramach projektu. Na spotkanie zamykające projekt zostaną zaproszeni goście, przedstawiciele władz lokalnych, partnerzy, przedstawiciele oświaty i lokalnych mediów, koleżanki i koledzy. Podczas spotkania zostanie odtworzona prezentacja multimedialna pokazująca od początku przygodę z projektem. Część druga spotkania to wycieczka rowerowa dla zaproszonych gości, podczas której uczestnicy projektu pokażą swoje osiągnięcia i odnowioną trasę. Umiejętności nabyte przez młodych ludzi podczas realizowania projektu to w szczególności wiara we własne sprawstwo, przełamanie barier i lęków związanych z występami przed publicznością, nauka skutecznego planowania i odpowiedzialność za podjęte działania.

Budżet projektu: 50 650 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Łęczycy

Miejscowość: Łęczyca

Ulica, nr domu i lokalu: Zachodnia 8

Kod pocztowy i Poczta: 99-100 Łęczyca

Województwo: łódzkie

Powiat: łęczycki

Adres strony internetowej: –

Zakręcona podróż

Kaliska 8b, 99-100 Łęczyca, Polska

Więcej