Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Stacja turystyczna Kamień. - 2015

Realizowany przez:

Kamieńskie Towarzystwo Kulturalne w Kamieniu Krajeńskim

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie wśród jego uczestników umiejętności społecznych przydatnych w ich dotychczasowym i dorosłym życiu, poprzez dostrzeżenie w loklanym środowisku jego walorów turystycznych i historycznych oraz zaoferowanie młodzieży aktywnego i ciekawego sposobu spędzania wolnego czasu.

Odbiorcy projektu:

Grupa 22 osób w wuieku 13-18 lat. 10 uczestników brało już udział w projekcie RKG.

Opis projektu:

Projekt przygotowali uczestnicy projektów realizowanych w ramach Regionalnych Konkursów Grantowych (edycja 2011 i 2012), którzy chcą zachęcić młodszych kolegów do aktywności poprzez działanie i rozwijanie swoich umiejętności kluczowych niezbędnych w dalszej karierze szkolnej i w dorosłym życiu. Projekt zakłada realizację trzech głównych działań: 1. Stacja rowerowa Kamień Krajeński- opracowanie czterech turystycznych tras rowerowych ukazujących walory przyrodnicze i historyczne najbliższej okolicy. Młodzież zbuduje z komponentów od podstaw 3 rowery, które udostępnione zostaną mieszkańcom na otwartej w czerwcu 2016 roku I stacji rowerowej usytuowanej na rynku miejskim Kamienia Krajeńskiego. 2. Spacer z przygodami po moim miasteczku (gra miejska) – budowle, które zniknęły z przestrzeni miejskiej zostaną zaprezentowane w specjalnie zakupionych gablotach, w których młodzi umieszczą zdjęcia i ich historię. 3. Wyprawy kajakowe rzeczką Kamionką- młodzież opracuje cztery turystyczne trasy kajakowe ukazujące walory przyrodnicze i historyczne znajdujące się wzdłuż rzeczki Kamionki. Młodzi chcąc czerpać z dobrych wzorców, zaplanowali wycieczkę integracyjno-edukacyjną do Bydgoszczy, aby zapoznać się z zasadami funkcjonowania i korzystania z Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego oraz w celu poznania gry miejskiej „czas kryptologów” – polegającej na rozwiązywaniu zagadek i łamaniu szyfrów. W trakcie realizacji projektu uczestnicy poznają środowisko lokalne, jego wartości przyrodnicze, kulturowe i historyczne. Zdobędą umiejętności autoprezentacji i nawiązywania relacji partnerskich z rówieśnikami i dorosłymi. Zdobędą umiejętność nawiązywania kontaktów z instytucjami (partnerzy projektu). Poznają swoje mocne strony i nauczą się umiejętnie planować swoje działania.

Budżet projektu: 81 161 zł

Dotacja: 39 600 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Kamieńskie Towarzystwo Kulturalne w Kamieniu Krajeńskim

Miejscowość: Kamień Krajeński

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Sępoleńska 4

Kod pocztowy i Poczta: 89-430 Kamień Krajeński

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: sępoleński

Adres strony internetowej: –

Stacja turystyczna Kamień.

DK25 2, 89-430 Kamień Krajeński, Polska

Więcej