Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Działam-więc jestem - 2015

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Browarowa – Większy Format Żnin

Cel:

Projekt zakłada aktywizację młodzieży i rozwój jej kompetencji społecznych poprzez działania związane ze stworzeniem w Żninie plenerowej siłowni oraz propagowaniem ścieżek rekreacyjnych.

Odbiorcy projektu:

Grupa 20 osób w wieku 15-19 lat zamieszkująca powiat żniński i ucząca się w szkołach ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych.

Opis projektu:

Głównym przedsięwzięciem projektu będzie utworzenie siłowni plenerowej. W ten sposób młodzież zrobi coś dobrego dla ogółu dzięki wykorzystaniu sygnalizowanej w diagnozie potrzeby propagowania sportu. Młodzież zorganizuje wycieczki plenerowe i wyszuka najatrakcyjniejsze dla powstania siłowni miejsce w Żninie, wykorzystując różnorodne źródła informacji (Internet, rozmowy z urzędnikami, własne obserwacje, rozmowy z mieszkańcami). Zadaniem uczestników będzie przygotowanie miejsca pod siłownię (podłoże, ogrodzenie, oznakowanie) oraz zamieszczenie informacji o tym miejscu na stronie internetowej i w broszurce dla turystów. W ramach promocji swych działań i reklamy wśród społeczności lokalnej młodzi nawiążą kontakty z instytucjami lokalnymi (pozyskają tu odpowiednie wsparcie), wykorzystają lokalne media, zorganizują grę miejską. Działania poprzedzi wizyta w Inowrocławiu, gdzie już funkcjonuje siłownia plenerowa – tam młodzi zobaczą, jakie elementy składają się na taką siłownię i dowiedzą się, jakie działania należy podjąć, by to przedsięwzięcie sfinalizować. Podczas trwania projektu młodzi zdobędą nowe umiejętności społeczne, takie jak: praca w grupie, skuteczne planowanie działań, pozyskiwania wsparcia społecznego, diagnozowanie lokalnego środowiska. Rozwiną umiejętności korzystania z nowoczesnych technologii. Umocnią wiarę we własne siły. Zintegrują się ze środowiskiem, pokonają tremę. Projekt kończy się organizacją wydarzenie mające na celu świętowanie sukcesu, na który zaproszeni zostaną przedstawiciele instytucji samorządowych i lokalnych mediów. Podczas imprezy zaprezentowane zostaną efekty działań młodych.

Budżet projektu: 45 380 zł

Dotacja: 26 500 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Browarowa – Większy Format Żnin

Miejscowość: Żnin

Ulica, nr domu i lokalu: Browarowa 14

Kod pocztowy i Poczta: 88-400 Żnin

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: żniński

Adres strony internetowej: –

Działam-więc jestem

Kościuszki 23, 88-400 Żnin, Polska

Więcej