Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Klub Detektywów - 2015

Realizowany przez:

Fundacja Kult Kultury

Cel:

Celem projektu jest nabycie przez młodzież umiejętności społecznych, przydatnych w teraźniejszym i w dorosłym życiu, poprzez udział w festiwalu literackim i realizację konkretnych działań podczas jego organizowania.

Odbiorcy projektu:

Grupa 20 uczniów gimnazjum mieszkających w gminie Zławieś Wielka w wieku 13-16 lat.

Opis projektu:

Działania realizowane w ramach projektu mają wzbudzić wśród młodych i starszych mieszkańców gminy zainteresowanie literaturą kryminalną, stanowiącą doskonałą alternatywę dla gier komputerowych, programów telewizyjnych i Internetu. Kluczowymi działaniami młodzieży biorącej udział w projekcie są: organizacja konkursu na opowiadanie i ilustrację do książki; wydawanie biuletynu, będącego formą nawiązania dialogu z opinią społeczną i społecznością lokalną, a także promocji działań młodzieży; organizacja gry terenowej. Uczestnicy projektu zakładają współpracę z instytucjami lokalnymi (urząd gminy, szkoła, parafia, biblioteka publiczna, gminny ośrodek kultury) w ramach organizacji poszczególnych części składowych festiwalu. Ogniwem spajającym wszystkie działania są prace przygotowujące do organizacji festiwalu 'Literatura z dreszczykiem’ w Złejwsi Wielkiej, który odbędzie się na zakończenie projektu. Młodzież podejmie decyzje: jakich gości zaprasza na festiwal, według jakiego opowiadania kryminalnego przygotują przedstawienie, z kim będą przeprowadzali wywiady do biuletynu, jaki wybierze temat kryminalnej gry planszowej. Raz w miesiącu młodzież wyda i rozkolportuje biuletyn z bieżącymi działaniami oraz wywiadem z mieszkańcem gminy m.in.: o ulubionym filmie kryminalnym, o tym w jaki sposób włączą się do udziału w festiwalu. W trakcie trwania projektu młodzież nauczy się m.in.: pracy pod presją czasu (deadline biuletynów), lobbowania na rzecz własnych działań (spotkania z wójtem, z księdzem, z mediami), sposobów na finansowanie własnych pomysłów (spotkania z przedsiębiorcami, akcja crowdfundingowa), wystąpień publicznych (prowadzenie festiwalu) organizacji i logistyki.

Budżet projektu: 50 000 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2015

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Fundacja Kult Kultury

Miejscowość: Zławieś Mała

Ulica, nr domu i lokalu: Świerkowa 11

Kod pocztowy i Poczta: 87-134 Zławieś Wielka

Województwo: –

Powiat: toruński

Adres strony internetowej: http://kultkultury.pl

Klub Detektywów

Świerkowa 2, 87-134 Zławieś Mała, Polska

Więcej