Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Głos młodych pod Lachowym Groniem - 2014

Realizowany przez:

Gminna Biblioteka Publiczna w Koszarawie

Cel:

Projekt ma na celu umożliwić młodym ludziom poznanie pracy władz gminy, podnieść ich świadomość o możliwym wpływie na działalność i decyzje samorządu oraz rozwinąć wśród młodych postawy obywatelskie mające swój wyraz w gotowości do angażowania się na rzecz wspólnego dobra społeczności lokalnych.

Odbiorcy projektu:

Młodzież z Gimnazjum w Koszarawie w wieku 13-16 lat oraz ze szkół średnich w Żywcu i okolicy w wieku od 16-19 lat.

Opis projektu:

W ramach projektu młodzież bierze udział w interaktywnym warsztacie rozwojowym doskonalącym autoprezentacje, która jest potrzebna w pracy w samorządzie. Młodzi organizują debatę oxfordzką-„Ile zyskaliśmy za 25 lat, słabe i mocne strony samorządu, co potrzeba jeszcze w gminie, czy wykorzystujemy dodatkowe środki na rozwój gminy, jak samorząd dba o rozwój młodzieży”, dzięki czemu zaktywizują się i będą mogli dyskutować bezpośrednio z władzami. W trakcie projektu przeprowadzany jest także konkurs wśród młodzieży „Co byś zrobił gdybyś został wójtem?”. Następnie odbędzie się debata, która pozwoli młodemu pokoleniu na kształtowanie przestrzeni działań i zaktywuje młodych do zainteresowania się środowiskiem w którym dorasta. W wyniku projektu młodzi ludzie otrzymują realny wpływ na kształt lokalnego otoczenia. Debata ma stać się implusem zmian społecznych, a lokalny samorząd może wesprzeć młodzieżowe inicjatywy i określi formy angażowania młodzieży we współdecydowaniu o lokalnych sprawach. Działaniom towarzyszy wystawa „25 Lat Samorządu w Koszarawie”. Projekt będą wspierali: Urząd Gminy w Koszarawie, Wójt Gminy Koszarawa, Sekretarz Gminy Koszarawa, Skarbnik Gminy Koszarawa, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Koszarawie, Zespól Gimnazjalno-Przedszkolny w Koszarawie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Koszarawie, Zywiecki24.pl Gminny Ośrodek Kultury w Koszarawie, Fundacja Braci Golec, Radni z Gminy Koszarawa, Radni powiatowi, Ochotnicza Straż Pożarna w Koszarawie, Niepubliczna Szkoła Fundacji Królowej Jadwigi w Koszarawie-Bystrej, Ludowy Klub Sportowy „Babia Góra” w Koszarawie, Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Żywiecczyzny, Rady Rodziców.

Budżet projektu: 3 400 zł

Dotacja: 3 000 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Konkurs Specjalny

Gminna Biblioteka Publiczna w Koszarawie

Miejscowość: Koszarawa

Ulica, nr domu i lokalu: Koszarawa 142

Kod pocztowy i Poczta: 34-332 Koszarawa

Województwo: śląskie

Powiat: żywiecki

Adres strony internetowej: http://www.bibliotekakoszarawa.pl

Głos młodych pod Lachowym Groniem

Koszarawa 130, 34-332, Polska

Więcej