Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Od społeczności do samorządności - 2014

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Kulturalna Przystań

Cel:

Celem projektu jest zorganizowanie wspólnie z młodzieżą 2 atrakcyjnych wydarzeń, dzięki którym uczestnicy projektu dostrzegą wartość w działalności na rzecz dobra wspólnego.

Odbiorcy projektu:

Grupa 20-30 osób w wieku 15-18 lat, uczniowie i absolwenci gimnazjum w Cegłowie, wśród których są uczestnicy projektu realizowanego w ramach programu Równać Szanse RKG 2014.

Opis projektu:

Pierwszym przedsięwzięciem jest organizacja spływu kajakowego po rzece Liwiec, na który młodzież zaprosi władze i pracowników samorządowych oraz organizacje pozarządowe z gminy (m.in. KGW, Stowarzyszenie Biegacz Cegłów, OSP). W trakcie odpoczynku w polowych warunkach animatorzy Stowarzyszenia poprowadzą warsztaty zapoznawcze, co pozwoli na wymianę doświadczeń i potrzeb miedzy młodzieżą, samorządowcami i aktywistami. Po części integracyjnej uczestnicy wspólnie zbiorą pomysły na program wydarzenia, celebrującego 25 lat samorządności w Polsce i gminie Cegłów. Wydarzenie pt. „Od społeczności do samorządności” zorganizuje młodzież wraz z przedstawicielami samorządu oraz organizacji pozarządowych. Zaproszeni zostaną wszyscy mieszkańcy gminy. W programie m.in. prezentacja najważniejszych osiągnięć gminy Cegłów w minionym 25-leciu, zdjęcia z działalności cegłowskich NGO-sów, trening dla początkujących biegaczy, pokaz umiejętności strażackich, koncert lokalnego zespołu rockowego, mecz na Orliku: młodzież vs. Samorządowcy . Organizacjami współpracującymi z grupą projektową są: Wójt Gminy Cegłów, Zastępca Wójta Gminy Cegłów, Urząd Gminy Cegłów. Radni Gminy Cegłów, w tym przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Zdrowia i Spraw Socjalnych, Zespół Szkolny w Cegłowie, Gminna Biblioteka Publiczna w Cegłowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Cegłowie, Koło Gospodyń Wiejskich w Cegłowie, Stowarzyszenie Biegacz Cegłów, Stowarzyszenie 3 Sektor, Klub Sportowy Jutrzenka Cegłów, Drużyna Harcerska „Burza”.

Budżet projektu: 6 900 zł

Dotacja: 3 000 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Konkurs Specjalny

Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Kulturalna Przystań

Miejscowość: Cegłów

Ulica, nr domu i lokalu: Piaskowa 63

Kod pocztowy i Poczta: 05-319 Cegłów

Województwo: mazowieckie

Powiat: miński

Adres strony internetowej: http://kulturalnaprzystan.wordpress.com/

Od społeczności do samorządności

Piaskowa 65, 05-319 Cegłów, Polska

Więcej