Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Samorządność – 25 x TAK - 2014

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Chociszewo – Wspólna Przyszłość w Chociszewie

Cel:

Celem projektu jest wspieranie i rozwój społecznych postaw młodzieży oraz zwiększenie samodzielnego i aktywnego poznania idei i zasad działania samorządu gminnego.

Odbiorcy projektu:

20 osobowa grupa młodzieży pochodząca z Chociszewa, Starego Dworu, Łagowca, Brójec, Panowic i Lutola Suchego – 10 gimnazjalistów i byłych uczestników projektów w Programie RS.

Opis projektu:

Zadaniem młodzieży jest pokazanie lokalnej społeczności jakie korzyści przyniosło ustanowienie samorządu terytorialnego w 1990 roku. Poprzez spotkania z byłymi i obecnymi samorządowcami, poszukiwanie danych, odkrywanie tajemnic, prowadzenie wywiadów, przygotowanie wystawy fotograficznej oraz gry terenowej (w trakcie której młodzież pozna zasady działania Urzędu Gminy i instytucji gminnych), młodzi udokumentują i poznają działalność samorządu w ostatnich 25 latach. Uczestnicy projektu będą brali udział w rzeczywistych obradach Sesji Rady czy Komisji (wybranej przez młodzież). Zebrane przez grupę projektową materiały posłużą do zorganizowania wystawy oraz będą publikowane w gminnej gazecie przez cały kolejny rok. Wystawa będzie prezentowana w Urzędzie Gminy, gimnazjach, bibliotekach i świetlicach jeszcze długo po zakończeniu projektu. Do przygotowanych przez młodzież działań dołączy się Urząd Miasta i Gminy wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu, którzy przygotują festyn dla całej społeczności gminy. Działaniami projektowymi, czyli wystawą i grą uliczną, objęta będzie cała młodzież gimnazjalna i szkół średnich z gminy Trzciel.

Budżet projektu: 5 050 zł

Dotacja: 3 000 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Konkurs Specjalny

Stowarzyszenie Chociszewo – Wspólna Przyszłość w Chociszewie

Miejscowość: Chociszewo

Ulica, nr domu i lokalu: Chociszewo 44

Kod pocztowy i Poczta: 66-304 Brójce

Województwo: lubuskie

Powiat: międzyrzecki

Adres strony internetowej: –

Samorządność – 25 x TAK

Tłuściec 73, 21-564, Polska

Więcej