Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Podejdź no do płota! - 2014

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Inkubator Kreatywności Społecznej

Cel:

Projekt zakłada zapoznanie młodych ludzi z terenu miasta i gminy Stoczek Łukowski z ideą samorządności i wspólnym dorobkiem obu działających tam samorządów.

Odbiorcy projektu:

Grupa 10-15 uczestników w wieku 13-19 lat, z których co najmniej 5 osób to uczestnicy poprzednich projektów zrealizowanych w ramach Programu RS.

Opis projektu:

Organizacja wspólnego święta dwóch samorządów, które nie kultywują wspólnej przeszłości i często rywalizują. Młodzi poznają idee samorządu poprzez przeprowadzenie wywiadów z najbardziej doświadczonymi samorządowcami Miasta i Gminy. Przeprowadzone wywiady zostaną nagrane oraz spisane. Prowadzona jest także dokumentacja fotograficzna, która stanie się jednym z elementów wystawy 'Stoczek Łukowski Miasto i Gmina’. Młodzi przeprowadzają także wywiady z regionalistami i osobami zaangażowanymi w działania samorządu przed 1999 rokiem, starając się wydobyć najwięcej pozytywów wspólnej przeszłości. Największym wydarzeniem projektu jest wspólne święto obu samorządów – 'Podejdź no do płota’ – w trakcie którego odbędzie się prezentacja wystawy, debata oksfordzka Młodych o samorządności, a także zaanimowane przez Młodych gry i zabawy integracyjne dla władz obu gmin, które wystąpią w mieszanych drużynach. Zabawy i gry nie mają charakteru rywalizacyjnego, ale zmuszają radnych, sołtysów, wójta i burmistrza do współdziałania. Współrealizatorami projektu są: Towarzystwo Przyjaciół Stoczka, STS AVES Stoczek Łukowski, Grupa Nieformalna Klub 50+, Koła Gospodyń Wiejskich, Hanna Stosio – Regionalista, miłośnik Stoczka, Adam Budzynski – współautor książki Stoczek Łukowski – z dziejów Miasta; Józef Filipczuk – współautor książki Stoczek Łukowski – z dziejów Miasta; Janusz Król – były Burmistrz Miasta i Gminy Stoczek Łukowski, redaktor naczelny Wspólnoty Samorządowej.

Budżet projektu: 4 200 zł

Dotacja: 3 000 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Konkurs Specjalny

Stowarzyszenie Inkubator Kreatywności Społecznej

Miejscowość: Stoczek Łukowski

Ulica, nr domu i lokalu: Ośrednia 17

Kod pocztowy i Poczta: 21-450 Stoczek Łukowski

Województwo: lubelskie

Powiat: łukowski

Adres strony internetowej: http://iksstoczek.pl

Podejdź no do płota!

Ostoi 6B, 21-450 Stoczek Łukowski, Polska

Więcej