Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Wędrówką życie jest człowieka…- losy mieszkańców Gminy Orchowo - 2008

Realizowany przez:

Towarzystwo Przyjaciół Gminy Orchowo w Orchowie

Cel:

Celem projektu jest integracja lokalnej młodzieży w wieku 13 – 19 lat (15 osób) z najstarszymi mieszkańcami terenów Gminy Orchowo oraz lepsze poznanie naszej Małej Ojczyzny (gminy Orchowo). Projekt pozwoli młodzieży nabyć nowe umiejętności techniczne i ogólnospołeczne: praca zespołowa – w grupie zintegruje tutejszą młodzież, polepszy komunikację, umożliwi rozwijanie własnych talentów i zainteresowań.

Odbiorcy projektu:

Młodzież, która weźmie udział w projekcie ma od 13 do 19 lat: 3 osoby ze szkół ponadgimnazjalnych oraz 12 najaktywniejszych uczniów z Gimnazjum w Orchowie, którzy sami zgłosili chęć udziału w programie i zamieszkuje miejscowości położone na terenie Gminy. Dojazd we własnym zakresie.

Opis projektu:

Celem projektu jest integracja lokalnej młodzieży w wieku 13 – 19 lat (15 osób) z najstarszymi mieszkańcami terenów Gminy Orchowo (10 osób) oraz lepsze poznanie naszej Małej Ojczyzny (gminy Orchowo) i utożsamianie się z nią. Grupa młodych ludzi przeprowadzi cykl wywiadów z ludźmi, którzy przeszli bardzo wiele w swoim życiu i chcieliby podzielić się swoimi doświadczeniami (np. repatrianci). Z nagranych wypowiedzi zostanie stworzony cykl filmów dokumentalnych. Utalentowani plastycznie młodzi artyści wykonają portrety tych osób. Młodzież będzie również miała za zadanie sfotografowanie najciekawszych zakątków naszej gminy, a ze zdjęć zostanie zaprojektowany i wydany kalendarz na 2010 rok. Oficjalnym zakończeniem całego projektu będzie zorganizowanie imprezy, podczas której odbędzie się premiera powstałego cyklu filmów dokumentalnych, prezentacja wykonanych portretów oraz materiałów i dowodów poświadczających przeżycia bohaterów filmu, a także promocja wydanego kalendarza i publikacji o losach mieszkańców, rozstrzygnięcie konkursu na drzewo genealogiczne i wręczenie nagród.

Budżet projektu: 9 060 zł zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2008

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Towarzystwo Przyjaciół Gminy Orchowo w Orchowie

Miejscowość: Orchowo

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Kościuszki 6

Kod pocztowy i Poczta: 62-436 Orchowo

Województwo: wielkopolskie

Powiat: słupecki

Adres strony internetowej: –

Wędrówką życie jest człowieka…- losy mieszkańców Gminy Orchowo

Wyzwolenia 2, 62-436 Orchowo, Polska

Więcej