Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Urodziny Gminy – 25 lat samorządu - 2014

Realizowany przez:

Stowarzyszenie MiŚ – My i Świat

Cel:

Celem projektu jest zaangażowanie młodzieży w działania, których celem jest zdobycie wiedzy o korzyściach płynących z funkcjonowania samorządu terytorialnego.

Odbiorcy projektu:

Grupa licząca 15 osób w wieku 13-19 lat zamieszkująca Gminę Pruszcz.

Opis projektu:

W ramach projektu młodzi ludzie poznają zasady funkcjonowania samorządu terytorialnego oraz przygotowują wystawę fotograficzną i prezentację multimedialną przedstawiająca zmiany jakie zaszły na terenie gminy Pruszcz na przestrzeni 25 lat. Zadaniem młodzieży jest samodzielnie wyszukanie informacji i starych zdjęć. Miejsca, w których dzięki funkcjonowaniu samorządu zaszły zmiany, zostaną sfotografowane i porównane z fotografiami historycznymi. Dzięki obserwacji sesji Rady Gminy i spotkaniom z jej członkami, młodzi ludzie poznają pracę radnych. Poza tym młodzież przeprowadza sondę uliczną z mieszkańcami gminy celem zebrania informacji, jak sami mieszkańcy postrzegają zmiany jakie zaszły w gminie w ciągu 25 lat i co ich zdaniem należałoby jeszcze zmienić. Celem projektu jest również zebranie przez młodych pomysłów, jak oni sami mogą realnie wpływać na działalność samorządu. Podsumowaniem wszystkich wydarzeń jest organizacja festynu (na który zostaną zaproszeni: młodzież z Gimnazjum nr 3, ich rodzice oraz przedstawiciele władz gminy Pruszcz). Na festynie młodzież zaprezentuje wyniki swoich poszukiwań w postaci wystawy fotograficznej i prezentacji multimedialnej. W ramach projektu młodzież przygotuje i przeprowadzi także gminny konkurs wiedzy o samorządzie terytorialnym. Przy realizacji projektu będą współpracować z młodzieżą: sołtysi oraz osoby zasłużone dla społeczności lokalnej (m.in. osoby działające w ruchach wolnościowych w latach 80 XX wieku).

Budżet projektu: 3 770 zł

Dotacja: 3 000 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Konkurs Specjalny

Stowarzyszenie MiŚ – My i Świat

Miejscowość: Zbrachlin

Ulica, nr domu i lokalu: Zbrachlin 34

Kod pocztowy i Poczta: 86-120 Pruszcz

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: świecki

Adres strony internetowej: www.stowarzyszeniemis.pl

Urodziny Gminy – 25 lat samorządu

Zbrachlin 28c, 86-120, Polska

Więcej