Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Samo-rządź w Bystrzycy! - 2014

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bystrzycy Kłodzkiej

Cel:

Celem projektu jest zainteresowanie mieszkańców gminy, a szczególnie młodzieży, działalnością samorządu terytorialnego oraz uprawnieniami, jakie posiadają mieszkańcy gminy.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku13-19 lat z gminy Bystrzyca Kłodzka.

Opis projektu:

Działania młodzieży są realizowane przy współudziale władz samorządowych. W pierwszy etap projektu zaangażowani są trenerzy, których zadaniem jest przeprowadzenie zajęć dla młodych, dotyczących historii samorządu terytorialnego, funkcjonowania jednostek samorządowych w krajach Europy Zachodniej i ustroju samorządu terytorialnego w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym. Kolejnym etapem jest zorganizowanie ćwiczeń i paneli dyskusyjnych, podczas których młodzież poznaje w praktyce uprawnienia mieszkańców gminy oraz zadania, jakie ta jednostka terytorialna realizuje. Ostatnim etapem pracy jest organizacja festynu na pożegnanie lata, podczas którego rozpowszechniana będzie wiedza o samorządzie wśród mieszkańców gminy w postaci folderów, plakatów i pogadanek przygotowanych przez młodych uczestników projektu. Do udziału w realizacji projektu zaproszeni zostali: pani burmistrz Bystrzycy Kłodzkiej, jej poprzednicy oraz przedstawiciele władz gmin sąsiadujących z Bystrzycą Kłodzką. Goście mają opowiedzieć młodym jak w praktyce realizowane są działania gminy, jak przebiegały zaraz po uchwaleniu ustawy o samorządzie gminnym oraz wyrazić opinię o angażowaniu się mieszkańców Bystrzycy Kłodzkiej w działalność samorządową.

Budżet projektu: 4 000 zł

Dotacja: 3 000 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Konkurs Specjalny

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bystrzycy Kłodzkiej

Miejscowość: Bystrzyca Kłodzka

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Sempołowskiej 13

Kod pocztowy i Poczta: 57-500

Województwo: dolnośląskie

Powiat: kłodzki

Adres strony internetowej: http://www.zso.bystrzyca.eu

Samo-rządź w Bystrzycy!

Marii Konopnickiej 24, 57-500 Bystrzyca Kłodzka, Polska

Więcej