Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Technologie cyfrowe w badaniu i popularyzacji przeszłości - 2012

Realizowany przez:

Unisławskie Towarzystwo Historyczne

Cel:

Przeszkolenie przedstawicieli organizacji w zakresie metodyki pracy z młodzieżą (w tematyce wykorzystania technologii cyfrowych w badaniach historycznych) poprzez zorganizowanie dwóch 15 h warsztatów, stworzenie przystępnej metodologii pracy w projekcie w formie przewodnika 'krok po kroku’.Przedstawienie w nowym miejscach form realizacji projektów oraz zaangażowanie jak największej ilości organizacji pracujących z młodzieżą do podjęcia próby replikacji projektu w swoich środowiskach.

Odbiorcy projektu:

Przedstawiciele 20 organizacji i spośród nich w drodze konkursu wyłonić 2 organizacje, w których zostaną replikowane projekty z naszą pomocą.

Opis projektu:

Rozpoczniemy od stworzenia z naszą młodzieżą przewodnika „krok po kroku” , który wykorzystamy potem w czasie zajęć szkoleniowych. Ta akcja połączona będzie z akcją informacyjną o projekcie w różnych jednostkach (planujemy poinformowanie 100 organizacji w wymienionych województwach). Zagwarantowali swą pomoc: LKD Dolina Stobrawy w Kluczborku oraz Stowarzyszenie Klekociaki w Boćkach. Dalej przeprowadzimy dwa 15 h szkolenia dla organizacji i instytucji, które wyrażą chęć uczestnictwa w projekcie. W dalszej kolejności będziemy służyli pomocą 2 wybranym organizacjom, które będą chciały replikować nasz pomysł (droga konkursu). Organizację będą mogły wybierać formę pracy między fotokomiksem – reprintami – filmem. Każda z nich będzie wspierana także w formie konsultacji IT

Budżet projektu: 26 930 zł

Dotacja: 20 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Projekty Modelowe – Replikacje

Unisławskie Towarzystwo Historyczne

Miejscowość: Unisław

Ulica, nr domu i lokalu: Lipowa 31

Kod pocztowy i Poczta: 86-260 Unisław

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: chełmiński

Adres strony internetowej: http://

Technologie cyfrowe w badaniu i popularyzacji przeszłości

Lipowa 48, 86-260 Unisław, Polska

Więcej