Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Nowoczesne technologie w badaniu przeszłości - 2014

Realizowany przez:

Unisławskie Towarzystwo Historyczne

Cel:

Celem projektu jest przekazanie wiedzy i umiejętności przedstawicielom różnych organizacji i instytucji pracujących z młodzieżą, w powiatach: inowrocławskim i czarnkowsko-trzcianieckim, w zakresie wykorzystania technologii cyfrowych do badań nad przeszłością.

Odbiorcy projektu:

Przedstawiciele organizacji i instytucji pracujących z młodzieżą, w powiatach: inowrocławskim i czarnkowsko-trzcianieckim.

Opis projektu:

Podczas projektu zostanie wykorzystane wiele technik, m.in. film dokumentalny, fabularny, fotokomiksy, reprinty kronik. W ramach projektu powstaje przewodnik „krok po kroku”, który jako materiał szkoleniowy zostaje wykorzystany podczas warsztatów. Akcja informacyjna o projekcie prowadzona jest w różnych miejscach (szkoły, ośrodki kultury itp) przy wsparciu lokalnych partnerów stowarzyszenia. Wśród uczestników szkoleń wyłaniane są na drodze konkursu dwie organizacje, które realizują w swoich środowiskach projekt modelowy. Przedstawiciele tych organizacji/instytucji otrzymują wsparcie merytoryczne w zakresie metodyki pracy z młodzieżą (w tematyce wykorzystania technologii cyfrowych w badaniach historycznych) poprzez zorganizowanie dwóch 15h warsztatów.

Budżet projektu: 26 900 zł

Dotacja: 20 000 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Projekty Modelowe – Replikacje

Unisławskie Towarzystwo Historyczne

Miejscowość: Unisław

Ulica, nr domu i lokalu: Lipowa 31

Kod pocztowy i Poczta: 86-260 Unisław

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: chełmiński

Adres strony internetowej: http://

Nowoczesne technologie w badaniu przeszłości

Lipowa 48, 86-260 Unisław, Polska

Więcej