Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Z wodą za pan brat - 2014

Realizowany przez:

Uczniowski Klub Sportowy przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Osiekach

Cel:

Celem projektu jest poznanie swoich mocnych i słabych stron, nawiązanie nowych relacji społecznych poprzez zaangażowanie grupy młodzieży w działania na rzecz środowiska lokalnego.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku 13-19 lat z Osiek i okolic.

Opis projektu:

Tematem wiodącym w projekcie jest nauka bezpiecznego zachowania w kontakcie z wodą. Uczestnicy projektu angażują się w działalność społeczną na rzecz młodszych, ochronę środowiska wodnego rzeki Unieść i jeziora Jamno oraz naukę prawidłowych zachowań nad wodą poprzez doskonalenie umiejętności pływania, żeglowania i naukę płetwonurkowania. W okresie zimy uczestnicy przygotowują lodowisko z pomocą OSP oraz naprawiają kadłuby i żagle łódek 'Optymist’, aby przygotować je do sezonu letniego. W okresie wiosennym uczestniczą w dwóch spływach kajakowych rzeką Unieść i jeziorem Jamno, w trakcie których zbierają napotkane zanieczyszczenia. Równolegle biorą udział w nauce żeglowania na łódkach typu 'Optimist’ oraz w kursie na płetwonurka młodzieżowego w stopniu złotym, prowadzonym przez instruktora płetwonurkowania. Młodzież zakłada klub nurkowy. Uczestnicy projektu zdają egzamin praktyczny i teoretyczny z zakresu umiejętności i wiadomości żeglarskich oraz przechodzą proces zaliczeń stosowanych przy nabywaniu umiejętności płetwonurkowania młodzieżowego wg. programu szkoleniowego KDP. Kurs kończy się 'chrztem płetwonurka’, rozdaniem książeczek i certyfikatów. Wszyscy uczestnicy otrzymują dyplomy i nagrody rzeczowe. Projekt kończy się podsumowaniem przy ognisku oraz wręczeniem dyplomów i nagród przez władze Gminy Sianów na Pikniku Lotniczym.

Budżet projektu: 11400 zł

Dotacja: 7500 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Uczniowski Klub Sportowy przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Osiekach

Miejscowość: Osieki

Ulica, nr domu i lokalu: Sianowska 1

Kod pocztowy i Poczta: 76-003 Sucha Koszalińska

Województwo: zachodniopomorskie

Powiat: koszaliński

Adres strony internetowej:

Z wodą za pan brat

Jaśminowa 5A, 76-003 Osieki, Polska

Więcej