Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Wolnocłowa Strefa Pomysłów - 2008

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Uwolnić wiedzę w Wicku

Cel:

Stworzenie młodzieży Gimnazjum w Wicku możliwości zaistnienia w środowisku, zwiększenie jej poczucia własnej wartości, wiary w siebie i własne możliwości.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami będzie 40 uczniów Gimnazjum w Wicku w wieku 13 – 16 lat mieszkających na terenie gminy Wicko, którzy wyrazili akces uczestnictwa w zajęciach. Dla osób spoza Wicka zorganizowany zostanie dojazd w dużej części sfinansowany ze środków projektu.

Opis projektu:

Celem projektu jest zwiększenie u młodzieży poczucia własnej wartości, kreatywności, dociekliwości, wiary w siebie i we własne możliwości. Uczestnikami będzie 40 uczniów Gimnazjum w Wicku, którzy w okresie od stycznia do czerwca, co dwa tygodnie będą odkrywać na 1,5 godzinnych spotkaniach tajniki różnych dziedzin wiedzy, przeprowadzać doświadczenia, wyszukiwać niezbędne informacje, szukać dowodów zachodzacych zjawisk i praw. Na spotkaniach z uczniami innych gimnazjów zainicjują powstanie podobnych grup, z którymi będą systematycznie współpracować. Efektem tej współpracy będzie wspólny festiwalowy pokaz dokonań, który podsumuje projekt na forum społeczności lokalnej. W ramach projektu odbędzie się wyjazd do Politechniki Gdańskiej, gdzie uczestnicy zapoznają się z badaniami prowadzonymi przez uczelnię. Wezmą też udział w Bałtyckim Festiwalu Nauki w Gdańsku. Powstanie strona internetowa, gdzie uczestnicy będą się wymieniali informacjami i spostrzeżeniami dotyczacymi projektu. Efekty swojej pracy udokumentują też w formie nagranych filmów, zdjęć oraz folderu z opisem przeprowadzonych eksperymentów. Przy realizacji projektu uczestnicy współpracować będą z OSP w Wicku, Biblioteką Gminną, radami sołeckimi.

Budżet projektu: 10 980 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2008

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Uwolnić wiedzę w Wicku

Miejscowość: Wicko

Ulica, nr domu i lokalu: Wicko 39

Kod pocztowy i Poczta: 84-352 Wicko

Województwo: pomorskie

Powiat: lęborski

Adres strony internetowej: http://www.uwolnicwiedze.yoyo.pl

Wolnocłowa Strefa Pomysłów

Wicko 12A, 84-352, Polska

Więcej