Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Tak było, a tak jest! - 2014

Realizowany przez:

Stowarzyszenie ZMW

Cel:

Celem projektu jest poznanie własnych możliwości i nawiązanie nowych relacji społecznych.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku 13-17 lat mieszkająca na terenie gminy Święciechowa.

Opis projektu:

Tematem przewodnim działań jest poznanie własnego środowiska.
W ramach spotkań tematycznych połączonych z warsztatami fotograficzno-dziennikarskimi młodzież zdobywa umiejętności, które pozwalają jej na samodzielne przygotowywanie tekstów i fotografowanie wybranych miejsc.
Młodzież organizuje konkurs dla dzieci i młodzieży z gminy na wyszukanie starych fotografii na wybrane tematy oraz organizuje sesję fotograficzną zgodnie z tematyką zdobytych zdjęć historycznych by przedstawić stan aktualny. Dla uzupełnienia zdjęć uczestnicy prowadzą wywiady z seniorami z gminy na tematy związane z obrzędowością, tradycjami i zwyczajami. Zebrane wiadomości i wspomnienia wykorzystują do przygotowania informacji do poszczególnych zdjęć. Realizatorzy biorą udział w wyjazdach do redakcji gazety ABC i radia ELKA oraz profesjonalnego studia fotograficznego w Lesznie. Na zakończenie projektu młodzież przygotowuje wystawę swoich prac. Wystawa jest otwarta dla wszystkich mieszkańców. Mieszkańcy mają możliwość podziwiać prace uczestników jednocześnie poznając historię i tradycję własnej miejscowości.

Budżet projektu: 9400 zł

Dotacja: 7500 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie ZMW

Miejscowość: Przybyszewo

Ulica, nr domu i lokalu: Wiejska 51

Kod pocztowy i Poczta: 64-100 Leszno

Województwo: wielkopolskie

Powiat: leszczyński

Adres strony internetowej: http://www.przybyszewo.pl

Tak było, a tak jest!

Wiejska 16, 64-100 Przybyszewo, Polska

Więcej