Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Fajnie na Krajnie - 2014

Realizowany przez:

Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Złotowie

Cel:

Celem projektu jest poznanie zasobów środowiska lokalnego, poznanie własnych mocnych i słabych stron oraz włączenie się w działania na rzecz środowiska.

Odbiorcy projektu:

Grupa młodzieży z I LO w Złotowie w wieku 16-19 lat.

Opis projektu:

Głównym tematem projektu jest działalność promocyjna Złotowa. Młodzież w ramach utworzonej „firmy promocyjne” chce pokazać zasoby historyczne miasta i okolic, zasoby geograficzne i turystyczne – bogactwo jezior, rzek, lasów, ciekawego ukształtowania terenu. Uczestnicy zakładają wielojęzyczny portal internetowy, na którym zamieszczają przygotowane przez siebie filmy i fotorelacje z eskapad turystycznych po regionie, tworzą mapy miejsc wartych odwiedzenia, piszą artykuły do lokalnej prasy, oprowadzają grupy turystyczne. Równolegle młodzi uczestniczą i współorganizują imprezy sportowo-turystyczne o randze lokalnej i ogólnopolskiej. Przygotowanie do działań zdobywają podczas warsztatów: ekonomiczno-logistycznych, topograficznych, z zakresu edukacji multimedialnej i informatyki oraz pierwszej pomocy. Biorą udział, w charakterze wolontariuszy, w dużej imprezie terenowej – Ogólnopolskim Rajdzie w Ciemno „Krajna Adventure Race”. Na podsumowanie i świętowanie projektu młodzież zaprasza wszystkie osoby i podmioty, które uczestniczyły lub pomagały w realizacji projektu, partnerów oraz przedstawicieli zaprzyjaźnionych instytucji, lokalne media. Młodzi organizują bieg na orientację, a następnie prezentują gościom portal „Fajnie na Krajnie”. Poszczególne zespoły zadaniowe „firmy” promującej Krajnę opowiadają o swoich doświadczeniach. Goście spotkania mają okazję obejrzenia wystawy stworzonej w ramach projektu. Wszyscy otrzymują mapki miejsc wartych odwiedzenia opracowanych przez młodzież.

Budżet projektu: 11155 zł

Dotacja: 7500 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Złotowie

Miejscowość: Złotów

Ulica, nr domu i lokalu: Grochowskiego 14

Kod pocztowy i Poczta: 77-400 Złotów

Województwo: wielkopolskie

Powiat: złotowski

Adres strony internetowej: http://www.biblioteka-zlotow.pl

Fajnie na Krajnie

Grochowskiego 17, 77-400 Złotów, Polska

Więcej