Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Jak Wendowie w Dobrej żyli – promocja walorów turystycznych - 2008

Realizowany przez:

Biblioteka Publiczna w Dobrej

Cel:

Celem projektu jest rozbudzenie zainteresowania młodzieży własnym regionem, a także zwrócenie uwagi społeczeństwa na piękno naszej bogatej i ciekawej historii, pokazanie młodym ludziom, że wspólne działania mogą przynieść duże efekty, oraz to, że młodzież chcąca osiągnąć pewne cele potrafi znaleźć sojuszników do ich realizacji.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami projektu będzie młodzież klas I gimnazjum w Dobrej. Młodzież została poinformowana o zamiarze przeprowadzenia projektu. Wśród młodych ludzi rozprowadziliśmy ankietę, w której mogli się wypowiadać o charakterze projektu i chęci uczestniczenia. Młodzież zamiejscowa będzie dowożona przez rodziców, którzy też deklarowali uczestnictwo w projekcie.

Opis projektu:

Celem projektu jest rozbudzenie zainteresowania młodzieży regionem, a także zwrócenie uwagi społeczeństwa na piękno naszej historii, pokazanie młodym ludziom, że wspólne działania dają duże efekty. Uczestnikami projektu będą 2 grupy młodzieży z gimnazjum w Dobrej. Uczniowie ci będą przygotowywać się do roli przewodników turystycznych po naszej miejscowości, poznają jej historię i walory turystyczne, będą przygotowywać wystawę, aby móc promować naszą gminę na różnego rodzaju wystawach. Promocja ta ma przyczynić się do rozwoju turystycznego naszego regionu. Uczniowie – 24 osoby będą spotykać się raz w tygodniu w soboty i będą przygotowywać ulotkę promocyjną o naszej miejscowości, zbudują wystawę – makietę z drewna słowiańskiej wioski na palach, przygotują wytwory średniowiecznych ludzi garnki, misy z gliny, mydło ziołowe, octy i oleje ziołowe, wisiory z kamienia mydlanego, plecenie ozdób ze sznurka itp. Prace wykonane przez uczniów będą sprzedawane na wystawach, w których uczniowie będą brali udział. Uczniowie zaprojektują również stroje historyczne dla siebie. Wszystkie zadania będą prowadzone pod okiem historyka i będą ściśle związane z historią naszego regionu. Uczniowie przeprowadzą również warsztaty rękodzieła historycznego. Projekt będzie prezentowany na stronie internetowej Biblioteki Publicznej oraz w gazetach lokalnych.

Budżet projektu: 14 199 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2008

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Biblioteka Publiczna w Dobrej

Miejscowość: Dobra

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Armii Krajowej 24

Kod pocztowy i Poczta: 72-210 Dobra

Województwo: zachodniopomorskie

Powiat: łobeski

Adres strony internetowej: –

Jak Wendowie w Dobrej żyli – promocja walorów turystycznych

Armii Krajowej 45, 72-210 Dobra, Polska

Więcej