Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Szlakiem mazurskich legend i opowieści - 2014

Realizowany przez:

Gminna Biblioteka Publiczna w Pozezdrzu

Cel:

Celem projektu jest poznanie zasobów kulturowych i historycznych gminy oraz nawiązanie współpracy z instytucjami lokalnymi.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku od 13 do 16 lat.

Opis projektu:

Tematem przewodnim są mazurskie legendy i opowieści. Dzięki spotkaniom uczestników z ciekawymi ludźmi – bajarzami opowieści i wierzeń mazurskich, powstaje zbiór materiałów, który w połączeniu z informacjami zaczerpniętymi z książek i Internetu, umożliwia sporządzenie mapy 'Szlaku mazurskich legend i opowieści’ i wydanie książki. W ramach poznawania tajemnych historii i jej bohaterów organizowane są plenerowe warsztaty rzeźbiarskie prowadzone przez miejscowego rzeźbiarza Józefa Niewińskiego. Młodzież zdobywa umiejętności rzeźbienia poznanych postaci, bohaterów legend i opowieści, świątków, motywów natury. Wykonane prace rzeźbiarskie są prezentowane na pokazie dorobku młodzieży podczas festynu gminnego. W ramach projektu młodzież uczestniczy w lekcji muzealnej prowadzonej przez dr. Jerzego Łapę nt. „Wierzeń mazurskich” w Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie. Świętowanie zakończenia projektu odbywa się w plenerze podczas wspólnego wyjazdu autokarowego opracowanym „Szlakiem mazurskich legend” po Gminie Pozezdrze. W trakcie wyjazdu odbywają się prezentacje przygotowane przez uczestników projektu oraz inscenizacje wybranych legend, a na zakończenie ognisko nad jeziorem Czarna Kuta położonym na szlaku legend w Kutach.

Budżet projektu: 9050 zł

Dotacja: 7500 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminna Biblioteka Publiczna w Pozezdrzu

Miejscowość: Pozezdrze

Ulica, nr domu i lokalu: Wolności 24

Kod pocztowy i Poczta: 11-610 Pozezdrze

Województwo: warmińsko-mazurskie

Powiat: węgorzewski

Adres strony internetowej: –

Szlakiem mazurskich legend i opowieści

Węgorzewska 5, 11-610 Pozezdrze, Polska

Więcej