Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Uczymy się żyć poznając dzieje naszej ziemi - 2008

Realizowany przez:

Fundacja KERIN w Subkowach

Cel:

Głównym celem projektu jest wsparcie inicjatywy i działań młodzieży w oparciu o edukację historyczną. Projekt realizowany będzie przez młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z gmin: Trąbki Wielkie i Subkowy (ok. 20 – 30 osób z dwóch gmin). Powstanie młodzieżowa grupa odtwórstwa historycznego, która nabędzie umiejętności z zakresu realizacji filmowej.

Odbiorcy projektu:

Będzie to młodzież w wieku gimnazjalnym, zamieszkała w Trąbkach Wielkich i Subkowach. Uczestnicy projektu wyłonią się na spotkaniach organizacyjnych oraz poprzez reklamę projektu przez nauczycieli i plakaty. Zajęcia organizowane będą głównie na terenie szkół, ewentualne dojazdy na zajęcia terenowe zorganizuje BRAĆ RYCERSKA KERIN.

Opis projektu:

Głównym celem projektu jest wspieranie inicjatyw młodzieży, w oparciu o edukację historyczną. Projekt realizowany będzie przez młodzież szkolną z gmin: Trąbki Wielkie i Subkowy. Uczestnicy projektu własną potrzebą zainicjowali powstanie grupy. Zajęcia będą się odbywały cztery razy w miesiącu. Doświadczona grupa odtwórstwa historycznego, poprowadzi uczestników przez żywą historię. Brać rycerska KERIN istnieje od 1997 r., zajmuje się krzewieniem historii i kultury Polski, realizuje programy edukacyjno – historyczne, podczas których dzieci i młodzież czynnie bierze w nich udział. Na bazie własnego doświadczenia i posiadanych zasobów (kamera dvd, stroje historyczne, elementy uzbrojenia, zbroje, itp.) zrealizujemy film historyczny, który stworzymy samodzielnie; napiszemy scenariusz, przeprowadzimy wywiad z historykiem, zrealizujemy zdjęcia, przeprowadzimy montaż. Zawiążemy szkołę fechtunku, samodzielnie wykonamy stroje dawne, zwiedzimy gotyckie budowle oraz zgłębimy wiedzę historyczną. Projekt realizowany będzie od 01.01.2009 do 01.06.2009, podczas spotkań młodzież pozna tajniki odtwórstwa historycznego (taniec dawny, szermierka, strzelectwo: kusza i łuk, warsztaty teatralne), a także historię i sztukę Pomorza. W tym samym czasie powstawać będzie scenariusz filmu, rekwizyty i zdjęcia.

Budżet projektu: 18 980 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2008

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Fundacja KERIN w Subkowach

Miejscowość: Subkowy

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Dworcowa 12

Kod pocztowy i Poczta: 83-120 Subkowy

Województwo: pomorskie

Powiat: tczewski

Adres strony internetowej: –

Uczymy się żyć poznając dzieje naszej ziemi

Wybickiego 26, 83-120 Subkowy, Polska

Więcej