Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Prosto z serca - 2014

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Pomocy Dziecom i Rodzinie Można Inaczej

Cel:

Celem projektu jest włączenie młodzieży w działania realizowane na rzecz lokalnej społeczności i wzmocnienie poczucia własnej wartości.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku 13-18 lat.

Opis projektu:

Działania młodzieży w projekcie skupione są wokół tematu pomocy społecznej. Uczestnicy angażują się w prace na rzecz Schroniska Dla Psów 'Azyl’ w Cieszynie oraz Fundacji Lepszy Świat w Cieszynie. Działania polegają na organizacji zbiórek rzeczy dla psów (karma, koce, miski, zabawki, akcesoria dla psów), przygotowaniu ulotek o schronisku i swoich działaniach oraz przeprowadzeniu prelekcji na temat pomocy bezdomnym zwierzętom. Ważnym elementem wsparcia bezdomnych zwierząt jest bezpośrednia pomoc realizatorów podczas wizyt w schroniskach, tam młodzi pomagają w opiece nad podopiecznymi, prowadzą prace porządkowe, wyprowadzają psy na spacery. Równolegle młodzież zbiera informacje o organizacjach pomocowych działających na terenie gminy. Dowiaduje się, jakie realizują zadania, czym się zajmują, jak pomagają. W oparciu o zebrane informacje przygotowuje film o tych organizacjach oraz ulotkę informacyjną o możliwościach uzyskania wsparcia, pomocy w różnych sytuacjach dla mieszkańców. Film i ulotkę umieszczają na oficjalnej stronie miasta Ustroń. Na zakończenie projektu uczestnicy przygotowują happening na ustrońskim rynku dla społeczności lokalnej. Podczas happeningu rozdawane są ulotki informujące o działaniach zrealizowanych podczas projektu oraz wyświetlany jest film o organizacjach pomocowych nakręcony przez młodzież. Podczas happeningu występują na scenie zaproszone zespoły młodzieżowe, a realizatorzy projektu opowiadają o poszczególnych etapach realizacji projektu i odniesionych sukcesach. Na stoiskach prezentują się organizacje pomocowe, o których młodzież nakręciła film.

Budżet projektu: 10500 zł

Dotacja:

Rocznik: 2014

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Pomocy Dziecom i Rodzinie Można Inaczej

Miejscowość: Ustroń

Ulica, nr domu i lokalu: Rynek 4

Kod pocztowy i Poczta: 43-450 Ustroń

Województwo: śląskie

Powiat: cieszyński

Adres strony internetowej: http://http://www.moznainaczej.org.pl/

Prosto z serca

Sportowa 15, 43-450 Ustroń, Polska

Więcej