Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

WYgraMY – aktywności młodych nowa odsłona - 2014

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Działań Lokalnych – Spichlerz

Cel:

Celem projektu jest włączenie młodzieży w działania na rzecz społeczności lokalnej i poznanie własnych zasobów i możliwości.

Odbiorcy projektu:

Grupa młodzieży w wieku 13-19 lat z gminy Gaszowice.

Opis projektu:

Projekt „WYgraMY – aktywności młodych nowa odsłona” skupia się wokół gier, gier planszowych i gier miejskich/terenowych. Uczestnicy projektu spotykają się aby trenować swoje umiejętności w różnego rodzaju grach planszowych oraz w terenie sprawdzają przygotowywane przez siebie scenariusze gier miejsko-terenowych.
Dzięki dwóm warsztatom, poznaniu mechanizmów rywalizacji i nauce pisania scenariuszy gier terenowych, grupa projektowa staje się kreatorem działań społecznych na rzecz mieszkańców swoich wiosek. Młodzież przygotowuje dwa scenariusze gier terenowych, oparte na lokalnych historiach i tradycji. Poznaje dziedzictwo kulturowe wsi i dobiera odpowiednie tematy przewodnie gier. W ramach wizyty studyjnej uczestnicy odbywają wizytę w „pokoju gier”, mają możliwość zobaczyć wykorzystanie metodologii gier w życiu społecznym. Na zakończenie realizacji projektu, podczas nocy muzeów i pikniku historycznego, realizowane są dwa scenariusze gier terenowych. Młodzież zaprasza wszystkich mieszkańców gminy Gaszowice do wspólnej zabawy. W ten sposób młodzież włącza się w organizację nocy muzeów i pikniku historycznego, który przyciąga setki ludzi w każdym wieku.

Budżet projektu: 9000 zł

Dotacja: 6000 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Działań Lokalnych – Spichlerz

Miejscowość: Czernica

Ulica, nr domu i lokalu: Wolności 58

Kod pocztowy i Poczta: 44-282 Czernica

Województwo: śląskie

Powiat: rybnicki

Adres strony internetowej: www.sdlspichlerz.pl

WYgraMY – aktywności młodych nowa odsłona

Wolności 58, 44-282 Czernica, Polska

Więcej