Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Niech nas usłyszą – bębny afrykańskie głosem młodych - 2014

Realizowany przez:

Miejsko-Gminny Ośrodek Promocji Kultury Biblioteka w Koziegłowach

Cel:

Celem projektu jest poznanie własnych możliwości, nawiązanie nowych kontaktów i wzmocnienie poczucia własnej wartości w grupie młodzieży.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku 13 – 19 lat.

Opis projektu:

Osią projektu jest muzyka grana na bębnach. Realizację projektu uczestnicy rozpoczynają od wzięcia udziału w warsztatach gry na bębnach, na które następnie zapraszają swoich rodziców, dziadków, nauczycieli, rówieśników. Swoją wiedzę młodzi przekazują podczas spotkań organizowanych w szkołach, urzędach i różnych firmach. Rytmy magicznych instrumentów rozbrzmiewają w całych Koziegłowach ponieważ realizatorzy projektu chcą pokazać, że są to instrumenty, dzięki którym można odzyskać wewnętrzną harmonię, wyładować stres, odnaleźć własny rytm, a bębny pomagają go tylko wydobyć. Utworzona grupa młodych bębniarzy prowadzi również spotkania z osobami niepełnosprawnymi i seniorami. W pomieszczeniu Domu Kultury – Galeria Pro Arte uczestnicy wspólnie pracują nad przygotowaniem i scenografią wystawy inspirowanej Afryką: fotografia podróżnicza, malarstwo, maski i afrykańska kuchnia i akcesoria domowe. Finałem projektu jest wspólny występ podczas Dni Gminy i Miasta Koziegłowy. Bębniarze rozgrzewają zaproszonych gości gorącymi afrykańskimi rytmami i częstują afrykańskimi potrawami. W Galerii realizatorzy przygotowują wystawę magicznych afrykańskich ozdób oraz eksponatów zainspirowanych Czarnym Lądem.

Budżet projektu: 11750 zł

Dotacja: 7500 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Miejsko-Gminny Ośrodek Promocji Kultury Biblioteka w Koziegłowach

Miejscowość: Koziegłowy

Ulica, nr domu i lokalu: Żarecka 28

Kod pocztowy i Poczta: 42-350 Koziegłowy

Województwo: śląskie

Powiat: myszkowski

Adres strony internetowej: http:dk-kozieglowy.pl

Niech nas usłyszą – bębny afrykańskie głosem młodych

Żarecka 28, 42-350 Koziegłowy, Polska

Więcej