Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Wykadrowani – multimedialne warsztaty dla młodzieży - 2014

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury w Gierałtowicach

Cel:

Celem projektu jest poznanie własnych możliwości młodzieży z terenu Gminy Gierałtowice oraz wykształcenie w nich umiejętności współpracy w grupie poprzez realizację wspólnych celów.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku 13-19 lat z terenu Gminy Gierałtowice.

Opis projektu:

Wiodącym tematem projektu jest fotografia prasowa i realizacja filmowa. Uczestnicy poznają pracę fotoreportera, edytora, operatora kamery, reżysera, dźwiękowca, scenografa oraz montażysty. W ramach warsztatów młodzież nabywa umiejętności kadrowania, doboru kąta padania światła, edycji zdjęć. Podczas warsztatów edytorskich w redakcji miesięcznika Wieści Gminy Gierałtowice poznaje program do edycji czasopisma, zasady jego edycji, redagowania i korekty tekstów. Na warsztatach filmowych i telewizyjnych uczestnicy realizują filmy animowane metodą tradycyjną poklatkową, uczą się posługiwać kamerą i właściwie korzystać z kamery w telefonie komórkowym lub komputerze. Młodzież bierze udział w filmie fabularnym z wykorzystaniem rekwizytów, elementów scenografii i charakteryzacji. Poznaje zasady umieszczania filmów na portalach społecznościowych i w sieci. W ramach wizyty studyjnej zwiedza Muzeum Prasy Śląskiej. Samodzielnie przygotowuje i redaguje fotoreportaże zamieszczane na łamach miesięcznika Wieści Gminy Gierałtowice przez kolejne trzy wydania pisma, wystawę fotograficzną i spot reklamowy Gminnego Ośrodka Kultury w Gierałtowicach. Podsumowanie realizacji projektu następuje podczas wernisażu wystawy fotograficznej oraz prezentacji spotu reklamowego GOK. Uczestnicy dzielą się wrażeniami, doświadczeniami i spostrzeżeniami podczas trwania warsztatów.

Budżet projektu: 12130 zł

Dotacja: 7500 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Ośrodek Kultury w Gierałtowicach

Miejscowość: Gierałtowice

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Korfantego 7

Kod pocztowy i Poczta: 44-186 Gierałtowice

Województwo: śląskie

Powiat: gliwicki

Adres strony internetowej: http://www.gok.gieraltowice.pl

Wykadrowani – multimedialne warsztaty dla młodzieży

Korfantego 20A, 44-186 Gierałtowice, Polska

Więcej