Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Nakręcamy się na film - 2014

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Szkolna 13

Cel:

Celem projektu jest poznanie własnych możliwości i zasobów otoczenia oraz pozyskanie wsparcia społecznego dla działań młodzieży.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku 13-16 lat z Gimnazjum w Sztutowie.

Opis projektu:

Osią projektu jest nagranie filmu fabularnego przez grupę młodzieży gimnazjalnej. W ramach projektu odbywają się warsztaty animacyjne, informatyczne oraz warsztaty filmowe, efektem których jest krótka etiuda wprowadzająca w wybraną konwencję filmu. Aby zobaczyć pracę osób związanych z filmowaniem na żywo, uczestnicy biorą udział w spotkaniu i warsztatach w prawdziwym studiu filmowym w redakcji telewizji regionalnej w Malborku. Podczas kolejnych spotkań grupa wspólnie pracuje przy wymyślaniu konwencji i pomysłu na film, pisaniu scenariusza, dobieraniu aktorów, rozdysponowaniu funduszy przeznaczonych na scenografię, kostiumy i charakteryzację, nagrywaniu poszczególnych scen, a następnie udźwiękowianiu i montażu. Swoją pracę nad filmem młodzież dokumentuje i przedstawia w formie prezentacji online wykorzystując najnowsze technologie 3.0. Świętowaniem zakończenia projektu jest projekcja filmu autorstwa młodzieży. Realizatorzy organizują miejsce projekcji i zapraszają gości. Uczestnicy prezentują projekt, pokazują dokumentację pracy w aktywnej formie prezentacji online. Młodzi są przebrani i ucharakteryzowani zgodnie z tematyką filmu, pokazany jest fragment scenografii. W tej konwencji goście mogą obejrzeć film, po którym odbywa się 'konferencja prasowa’. Młodzież przygotowuje poczęstunek, nawiązujący do tematyki filmu. Każdy z gości otrzymuje w prezencie gadżet filmowy.

Budżet projektu: 10150 zł

Dotacja: 7500 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Szkolna 13

Miejscowość: Sztutowo

Ulica, nr domu i lokalu: Szkolna 13

Kod pocztowy i Poczta: 82-110 Sztutowo

Województwo: pomorskie

Powiat: nowodworski

Adres strony internetowej: http://Szkolna13.org

Nakręcamy się na film

Gdańska 36, 82-110 Sztutowo, Polska

Więcej