Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Kaszubski teatr kukiełkowy - 2014

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Czyczkowy Zaboracy w Czyczkowach

Cel:

Celem projektu jest poznanie własnych możliwości w oparciu o zasoby kulturalne lokalnej społeczności oraz nawiązanie nowych relacji społecznych.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku 13-19 lat z miejscowości Czyczkowy i okolic.

Opis projektu:

Osią tematyczną projektu jest kultura kaszubska. Realizatorzy projektu przygotowują spektakl kukiełkowy w oparciu o tekst bajki przetłumaczonej na język kaszubski. Młodzież uczestniczy w warsztatach krawieckich, na których szyje gałgankowe kukiełki i ubranka oraz warsztatach teatralnych i warsztatach języka kaszubskiego. W ramach promocji projektu młodzi występują w radio Chojnice, tworzą artykuły do prasy, gazetki sołeckiej, umieszczają informacje o projekcie na stronie internetowej Stowarzyszenia i profilu Facebook. Grupa podzielona na zespoły buduje scenografię teatralną, przygotowuje oprawę muzyczną i ćwiczy role. Przedstawienie kukiełkowe wystawione jest dla dzieci w Świetlicy Wiejskiej w Czyczkowach. Święto wieńczące projekt odbywa się podczas festynu wiejskiego w Czyczkowach. Uczestnicy wystawiają dwie sztuki teatru kukiełkowego. Młodzież w czasie świętowania prezentuje swoje kukiełki społeczności wiejskiej.

Budżet projektu: 11600 zł

Dotacja: 7500 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Czyczkowy Zaboracy w Czyczkowach

Miejscowość: Czyczkowy

Ulica, nr domu i lokalu: Główna 18

Kod pocztowy i Poczta: 89-632 Brusy

Województwo: pomorskie

Powiat: chojnicki

Adres strony internetowej: –

Kaszubski teatr kukiełkowy

DW236 48, 89-632 Czyczkowy, Polska

Więcej