Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Kaszëbsczi Kabaret Młodich Lëdzi - 2014

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Chojnice Akolada

Cel:

Celem projektu jest poznanie własnych możliwości, podniesienie samooceny i włączenie młodzieży w działania na rzecz społeczności lokalnej.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku 13-18 lat z sołectwa Swornegacie.

Opis projektu:

Osią tematyczną projektu jest przygotowanie przez młodzież plenerowego przedstawienia kabaretowego inspirowanego życiem codziennym i historią kaszubskiej wsi Swornegacie. Uczestnicy pracują w grupach: plastycznej przygotowującej scenografię przedstawienia, literackiej badającej teksty źródłowe i opracowującej scenariusz, muzycznej zapewniającej oprawę muzyczną i teatralnej występującej na scenie. Każda z grup ma wsparcie profesjonalisty w ramach warsztatów. Uczestnicy spotykają się na zajęciach wspólnych, na których zdobywają wiedzę z zakresu organizacji przedsięwzięć kulturalnych. W tym celu spotkają się z gawędziarzem z Kaszub – oprócz wysłuchania jego satyrycznego monologu, rozmawiają o kulisach powstawania takiego tekstu i o organizacji występów. Jadą do Chojnic na kabaretowe przedstawienie Studia Rapsodycznego, po którym spotykają się z aktorami i poznają szczegóły tworzenia i wystawiania przedstawień. Wyznaczają termin premiery, przygotowują promocję w lokalnym środowisku. Świętowaniem projektu jest wystawienie spektaklu dla mieszkańców wsi. Uroczysta premiera odbywa się w amfiteatrze nad jeziorem podczas święta Kupałnocki. Przedstawienie jest inspirowane codziennym życiem mieszkańców oraz historią i kulturą wsi. Młodzież zaprasza gości: mieszkańców wsi, przedstawicieli mediów, samorządów i kultury, w ramach przygotowanej przez siebie kampanii marketingowej. Przedstawienie jest filmowane i robione są zdjęcia. Fotoreportaż młodzi chcą wysłać na Przegląd Teatrów Ulicznych w Chojnicach.

Budżet projektu: 12180 zł

Dotacja: 7500 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Chojnice Akolada

Miejscowość: Swornegacie

Ulica, nr domu i lokalu: Sosnowa 3

Kod pocztowy i Poczta: 89-608 Swornegacie

Województwo: pomorskie

Powiat: chojnicki

Adres strony internetowej:

Kaszëbsczi Kabaret Młodich Lëdzi

Podgórna 2, 89-608 Swornegacie, Polska

Więcej