Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Czarno na białym - 2014

Realizowany przez:

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Ty i Ja

Cel:

Celem projektu jest zwiększenie aktywności młodych osób w życiu publicznym, społecznym i kulturalnym gminy Brusy oraz poznanie własnych możliwości przez grupę zaangażowanej w projekt młodzieży.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku 14-19 lat mieszkająca w gminie Brusy.

Opis projektu:

Osią projektu jest przygotowanie spektaklu teatralnego w technice „czarnego teatru”. Uczestnicy podczas warsztatów z zakresu autoprezentacji pracują nad opanowywaniem tremy przed występami publicznymi i brakiem pewności siebie, warsztaty teatralne przygotowują do opanowania roli, uczą ruchu scenicznego i dykcji. Spektakl jest realizowany wyłącznie w świetle ultrafioletowym, gdzie widoczne stają się jedynie białe lub fluorescencyjne elementy. Mocną stroną tej techniki jest jej innowacyjność, która pozwala młodzieży na zaprezentowanie czegoś zupełnie nowego w środowisku rówieśników oraz społeczności lokalnej. Młodzież projektuje stroje i przygotowuje scenografię. Do prac nad spektaklem włączają się osoby niepełnosprawnym ze Stowarzyszenia Ty i Ja. Pierwszą okazją prezentacji swoich umiejętności jest casting dla osób niepełnosprawnych i wyłonienie aktorów, z którymi grupa prowadzi wspólne próby. Podczas trwania projektu uczestnicy prowadzą foto i video dokumentację, które umieszczają w lokalnej prasie i na stronach internetowych. Premiera spektaklu jest lokalnym wydarzeniem, w którym biorą udział rodzice uczestników i mieszkańcy Brus. Na zakończenie realizacji projektu młodzież organizuje rajd rowerowy połączony z ogniskiem.

Budżet projektu: 10900 zł

Dotacja: 7500 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Ty i Ja

Miejscowość: Brusy

Ulica, nr domu i lokalu: Armii Krajowej 1

Kod pocztowy i Poczta: 89-632 Brusy

Województwo: pomorskie

Powiat: chojnicki

Adres strony internetowej: –

Czarno na białym

Młyńska 23, 89-632 Brusy, Polska

Więcej