Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Pamiętajmy o przeszłości - 2008

Realizowany przez:

Biblioteka Publiczna Gminy Żelazków w Żelazkowie

Cel:

Celem projektu jest rozbudzenie w młodzieży potrzeby uczestnictwa w życiu społecznym, a przez to nabycie umiejętności w nawiązywaniu relacji z innymi ludźmi, szczególnie z ludźmi starszymi. Działania ujęte w projekcie pozwolą uwierzyć młodym ludziom we własne możliwości, rozbudzić drzemiący w nich potencjał. Nauczą ich planowania działań, pokonywania trudności, a także pracy w grupie.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku od 13 do 19 lat, zamieszkała na terenie gminy Żelazków. Sposób rekrutacji – rozwieszenie ogłoszeń w 2 gimnazjach oraz w 5 bibliotekach publicznych funkcjonujących na terenie gminy. Dojazdy we własnym zakresie (pieszo, na rowerach, dowóz samochodem przez rodziców).

Opis projektu:

Głównym celem projektu jest stworzenie młodym ludziom warunków do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym, tzn. aby mogli udzielać się na rzecz środowiska lokalnego. Ważnym powodem podjęcia się działań w tym kierunku jest edukacja młodych ludzi na temat życia ich przodków oraz stworzenie małej izby regionalnej, która pozwoli benificjentom, jak również wszystkim zwiedzającym przenieść się w niepowtarzalną atmosferę minionych lat. Młodzież wraz z opiekunami pracowała będzie nad zbieraniem w miejscach swego zamieszkania skarbów naszej kultury, przedmiotów związanych z dawnym gospodarstwem domowym. Zadania zawarte w programie ukierunkowane zostały w stronę działań mobilizujących młodzież do pracy społecznej, wzbudzenia zainteresowania historią, wykształcenie umiejętności współdziałania z lokalną społecznością, pracy w grupie, pracy indywidualnej, poszerzenie wiedzy o życiu swoich przodków, ich tradycji i obyczajach. Młodzież wszystkie zebrane przedmioty uwieczni aparatem cyfrowym i stworzy album. W czasie wizyt u rodziny i znajomych w celu poszukiwania przedmiotów młodzi ludzie będą starali się zebrać wiadomości o danych przedmiotach, co pozwoli uzupełnić album o niezbędny opis. W końcowym efekcie ostatni miesiąc trwania projektu będzie czasem zaprezentowania wyników pracy wszystkim mieszkańcom naszej gminy. Miesiąc czerwiec zostanie ogłoszony Miesiącem Przeszłości, czyli drzwi otwarte Izby Regionalnej w Żelazkowie.

Budżet projektu: 8 740 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2008

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Biblioteka Publiczna Gminy Żelazków w Żelazkowie

Miejscowość: Żelazków

Ulica, nr domu i lokalu: Żelazków 134

Kod pocztowy i Poczta: 62-817 Żelazków

Województwo: wielkopolskie

Powiat: kaliski

Adres strony internetowej: –

Pamiętajmy o przeszłości

Żelazków 19, 62-817, Polska

Więcej