Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Filmowy Łańcut wczoraj i dziś - 2014

Realizowany przez:

Miejski Dom Kultury w Łańcucie

Cel:

Celem projektu jest poznanie własnych możliwości, rozwój umiejętności promowania siebie i swoich sukcesów oraz poznanie zasobów lokalnego środowiska.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku 13-19 lat mieszkająca na terenie miasta Łańcuta lub ościennych gmin (gmina Łańcut, Markowa, Czarna, Białobrzegi, Żołynia).

Opis projektu:

Wiodącym tematem projektu jest podróż do filmowych korzeni Łańcuta. Działania uczestników projektu skupiają się na realizacji filmowej rekonstrukcji wybranych scen z filmu Trędowata kręconych w 1976 r. w Łańcucie. Młodzież bierze udział w zajęciach przygotowujących ją pod kątem aktorskim, operatorskim, montażowym, a także w spotkaniach przybliżających im historię „łańcuckiej” kinematografii oraz w zajęciach uczących działań promocyjnych i marketingowych. Uczestnicy przygotowują wystawę poświęconą filmom zrealizowanym w Łańcucie, złożoną z materiałów archiwalnych pożyczonych od instytucji oraz organizują gościnną wizytę znanej osoby ze świata filmu, która brała udział w realizacji jednej z „łańcuckich” produkcji. Na zakończenie projektu młodzież organizuje imprezę otwartą dla ogółu społeczeństwa. Podczas imprezy uczestnicy projektu prezentują zrobioną przez siebie wystawę oraz prezentację multimedialną połączoną z opowieścią o produkcjach filmowych realizowanych w Łańcucie. Głównym punktem wydarzenia jest projekcja filmowej rekonstrukcji wybranych scen z „Trędowatej” i porównanie ich z oryginalnym filmem.

Budżet projektu: 12400 zł

Dotacja: 7500 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Miejski Dom Kultury w Łańcucie

Miejscowość: Łańcut

Ulica, nr domu i lokalu: Kościuszki 15

Kod pocztowy i Poczta: 37-100 Łańcut

Województwo: podkarpackie

Powiat: łańcucki

Adres strony internetowej: http://mdk-lancut.pl

Filmowy Łańcut wczoraj i dziś

Tadeusza Kościuszki 15, 37-100 Łańcut, Polska

Więcej