Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Etno Portret czyli oblicza lokalnych talentów - 2014

Realizowany przez:

Gminna Biblioteka Publiczna w Chmielniku

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie u młodzieży umiejętności organizacyjnych związanych z pracą w grupie i poczucia odpowiedzialności za realizację wspólnie zaplanowanych działań na rzecz lokalnej społeczności.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku od 13 do 19 lat zamieszkała na terenie Gminy Chmielnik.

Opis projektu:

Tematem wiodącym projektu jest odszukanie, poznanie i wypromowanie osób zajmujących się sztuką, rękodziełem, realizujących swoje pasje. Uczestnicy projektu poprzez spotkania, wywiady z pasjonatami poznają ich warsztat artystyczny, osiągnięcia i prace. Następnie przygotowują biogramy i dokumentację zdjęciową. Materiały te, po opracowaniu, realizatorzy umieszczają w wydanej w ramach projektu publikacji promującej samych artystów i lokalne środowisko. Aby łatwiej dotrzeć do świadomości twórców i przekonać ich, że warto się promować, młodzież chce poznać środowisko przyjazne rozwojowi pasji i talentów. W tym celu odbywa wyjazd studyjny w Bieszczady, które słyną z niepowtarzalnego klimatu dla artystów i są miejscem przyjaznym eksponowaniu swojego talentu. W trakcie pobytu młodzi biorą udział w wybranych przez siebie warsztatach artystycznych, odwiedzają lokalne wystawy, galerie rzemiosła, jarmarki. Rozmawiają z osobami, które na co dzień zajmują się działalnością artystyczną. Świętowaniem zakończenia projektu jest organizacja przez uczestników I Jarmarku Chmielnickiego promującego „odkrytych artystów”. Twórcy mają możliwość promowania rękodzieła na terenie gminy oraz sprzedaży swoich unikatowych prac. Młodzież prezentuje opracowaną publikację będącą owocem półrocznej pracy.

Budżet projektu: 10100 zł

Dotacja: 7500 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminna Biblioteka Publiczna w Chmielniku

Miejscowość: Chmielnik

Ulica, nr domu i lokalu: 50

Kod pocztowy i Poczta: 36-016 Chmielnik

Województwo: podkarpackie

Powiat: rzeszowski

Adres strony internetowej: –

Etno Portret czyli oblicza lokalnych talentów

Chmielnik 114, 36-017, Polska

Więcej