Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

W Kurpia obiektywem - 2014

Realizowany przez:

Stowarzyszenie „Razem”

Cel:

Celem projektu jest zwiększenie wiary we własne możliwości poprzez skuteczne planowanie działań, poznanie środowiska i pozyskanie wsparcia dla działań młodzieży.

Odbiorcy projektu:

Młodzieży w wieku 13-18 lat z terenu miasta Przasnysz i okolic.

Opis projektu:

Tematem przewodnim działań młodzieży jest twórczość ludowa lokalnych Kurpiów. Młodzież podczas warsztatów fotograficznych poznaje mechanizmy, jakimi kieruje się fotografia reklamowa i reportażowa, poznaje język graficzny. W tym celu uczestniczy w szeregu działań i warsztatach rozwijających umiejętności artystyczne i praktyczne. Przygotowuje fotoreportaż z uroczystości Niedzieli Palmowej w Łysych i organizuje plener fotograficzny podczas Festiwalu folklorystycznego. Młodzi rozwijają swoje umiejętności plastyczne na warsztatach wyrobu palm kurpiowskich oraz biżuterii folklorystycznej. Nowymi umiejętnościami uczestnicy dzielą się organizując otwarte warsztaty wyrobu rękodzieła ludowego dla mieszkańców. Wszystkim wydarzeniom towarzyszy obiektyw młodych. Młodzież gromadzi zdjęcia, z których przygotowuje wystawę fotograficzną. Powstaje Fanpage, gdzie umieszczane są zdjęcia ciekawych miejsc, artystów, wywiady z Kurpiami w gwarze kurpiowskiej. Uwieńczeniem działań jest wydanie kalendarza „Kurpie w obiektywie” promującego lokalne tradycje i dziedzictwo kulturowe Kurpiów. Świętowanie projektu odbywa się podczas otwarcia wystawy fotograficznej w Bibliotece Miejskiej mieszącej się w Urzędzie Miasta oraz w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych. Młodzież prezentuje swoim rówieśnikom w szkole przebieg swoich działań w formie prezentacji multimedialnej.

Budżet projektu: 9000 zł

Dotacja: 7500 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie „Razem”

Miejscowość: Świętajno

Ulica, nr domu i lokalu: Mickiewicza 13

Kod pocztowy i Poczta: 12-140 Świętajno

Województwo: warmińsko-mazurskie

Powiat: szczycieński

Adres strony internetowej: –

W Kurpia obiektywem

Józefa Piłsudskiego 53, 06-300 Przasnysz, Polska

Więcej