Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

SMS-Strefa Młodych Sierakowice - 2008

Realizowany przez:

Biblioteka Publiczna Gminy Sierakowice w Sierakowicach

Cel:

Celem projektu jest zaktywizowanie młodzieży do twórczego udziału w życiu publicznym swojej gminy, poprzez kreowanie jej wizerunku w lokalnym medium publicznym.

Odbiorcy projektu:

Młodzież gimnazjalna i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w wieku od 13 do 18 lat, mieszkańcy gminy Sierakowice i sąsiednich gmin dojeżdżający głównie autobusami. Rekrutacja – za pośrednictwem zaprzyjaźnionych z biblioteką wychowawców (Gimnazjum) i bibliotekarzy (Zespół Szkół Ponadgimanzjalnych).

Opis projektu:

Celem projektu jest zaktywizowanie młodzieży do twórczego udziału w życiu publicznym swojej gminy, poprzez kreowanie jej wizerunku w lokalnym medium publicznym. Głównym działaniem projektu będzie założenie klubu młodych dziennikarzy, których zasadniczym zadaniem będzie zredagowanie i wydanie ilustrowanego dodatku młodzieżowego pn. „SMS-Strefa Młodych Sierakowice” do lokalnego miesięcznika „Wiadomości Sierakowickie”. Zaproszona do działań zostanie głównie młodzież z miejscowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, a także młodzież gimnazjalna. Efekt końcowy, czyli stworzenie dodatku, poprzedzone zostanie szeregiem działań przygotowawczych. Będą to warsztaty dziennikarskie, odwiedziny w redakcjach lokalnej prasy (Sierakowice, Kartuzy, Gdańsk), spotkania autorskie z dziennikarzami-profesjonalistami, zajęcia praktyczne, w tym przeprowadzanie wywiadów, zdobywanie informacji i przetwarzanie ich na materiał prasowy. Młodzi uczestnicy otrzymają certyfikaty ukończenia warsztatów oraz pamiątkowe albumy do zbierania autorskich zdjęć i notesy na notatki prasowe.

Budżet projektu: 10 225 zł

Dotacja: 6 000 zł

Rocznik: 2008

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Biblioteka Publiczna Gminy Sierakowice w Sierakowicach

Miejscowość: Sierakowice

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Dworcowa 1

Kod pocztowy i Poczta: 83-340 Sierakowice

Województwo: pomorskie

Powiat: kartuski

Adres strony internetowej: –

SMS-Strefa Młodych Sierakowice

DS. Doradztwo handlowe. Dułak I., 83-340 Sierakowice, Polska

Więcej