Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Gmina Osiek pod lupą młodych - 2014

Realizowany przez:

Ochotnicza Straż Pożarna w Głębowicach

Cel:

Celem projektu jest nabycie umiejętności planowania własnej drogi życiowej, zwiększenie poczucia własnej wartości oraz nawiązanie nowych relacji społecznych.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami projektu jest młodzież w wieku 13-19 lat z terenu wiejskiej Gminy Osiek.

Opis projektu:

Osią tematyczną projektu jest stworzenie i prowadzenie przez młodzież internetowego portalu informacyjnego. Uczestnicy projektu, pod okiem opiekuna grupy, sami tworzą lokalny portal internetowy odpowiadający w pełni na ich potrzeby i zainteresowania. Młodzież bierze udział w cyklu warsztatów przygotowujących do prowadzenia portalu. Warsztaty obejmują informacje z zakresu tworzenia serwisów internetowych oraz podstawy pracy dziennikarskiej. W ramach wizyty studyjnej w redakcji znanego portalu internetowego poznają zaplecze pracy portalu oraz spotkają się z dziennikarzem. Poprzez zbieranie materiałów do swojej pracy dziennikarskiej realizatorzy poszerzają swoją wiedzę o środowisku, nawiązują nowe relacje i włączają się w wydarzenia społeczno-kulturalne. Na zakończenie i podsumowanie realizacji projektu młodzież przygotowuje i prowadzi debatę nt. „Czy nasza młodzież ma szansę rozwoju?”, na której prezentuje efekty swojej pracy. Prezentowana jest strona internetowa tworzona przez młodych dziennikarzy oraz prezentacja zrealizowanych działań. W spotkaniu uczestniczą zaproszone osoby związane z projektem, władze Gminy, przedstawiciele organizacji i szkół, a także mieszkańcy gminy Osiek.

Budżet projektu: 14440 zł

Dotacja: 7500 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Ochotnicza Straż Pożarna w Głębowicach

Miejscowość: Głębowice

Ulica, nr domu i lokalu: Oświęcimska 8

Kod pocztowy i Poczta: 32-608 Osiek

Województwo: małopolskie

Powiat: oświęcimski

Adres strony internetowej: http://www.ospglebowice.cba.pl

Gmina Osiek pod lupą młodych

Oświęcimska 8, 32-608 Głębowice, Polska

Więcej