Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Nakręceni na teatr - 2014

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury w Rokicinach

Cel:

Celem projektu jest poznanie własnych możliwości oraz rozwinięcie umiejętności nawiązywania nowych kontaktów i pozyskanie do swoich działań wsparcia społecznego.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku od 13-18 lat.

Opis projektu:

Tematem przewodnim projektu jest przygotowanie przez młodzież spektaklu teatru telewizji. Młodzież rozwija i pogłębia swoje umiejętności w zakresie operatorstwa, dziennikarstwa telewizyjnego i prasowego oraz aktorstwa. Promocję działań projektowych realizatorzy prowadzą przy wykorzystaniu dostępnych narzędzi fanpage, facebook, tweeter i instagram. Organizują spotkanie z reżyserem wywodzącym się z terenu gminy, Janem Jakubem Kolskim, z którym konsultują swój pomysł na scenariusz spektaklu. Tematem scenariusza są wydarzenia z historii lokalnej. Grupa zajmuje się również opracowaniem oprawy graficznej okładki płyty DVD oraz promocją filmu w gminie z udziałem osób związanych z działalnością oświatowo-kulturalną, władz gminy, młodzieży szkolnej, rodziców i dziadków oraz mediów lokalnych. Podczas realizacji filmu młodzi rozwijają umiejętności gry aktorskiej i umiejętności techniczne – operowanie kamerą, montaż filmu. Impreza podsumowująca realizację projektu jest okazją do zaprezentowania mieszkańcom osiągnięć młodzieży. Odbywa się projekcja nagrania młodzieżowego spektaklu teatru telewizji i innych wybranych materiałów filmowych wykonanych przez uczestników projektu. Dodatkowo podczas imprezy młodzi twórcy nagrywają krótkie wywiady z wybranymi gośćmi, którzy przedstawiają swoją opinię oraz wrażenia związane z efektem końcowym pracy nad projektem.

Budżet projektu: 9758 zł

Dotacja: 7500 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Ośrodek Kultury w Rokicinach

Miejscowość: Rokiciny-Kolonia

Ulica, nr domu i lokalu: Sienkiewicza

Kod pocztowy i Poczta: 97-221 Rokiciny

Województwo: łódzkie

Powiat: tomaszowski

Adres strony internetowej: –

Nakręceni na teatr

Tomaszowska 13A, 97-221 Rokiciny-Kolonia, Polska

Więcej