Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Spójrzmy w przeszłość - 2014

Realizowany przez:

Gminny Szkolny Związek Sportowy w Trzcielu

Cel:

Celem projektu jest aktywne włączenie młodzieży w działania na rzecz środowiska lokalnego oraz nawiązanie nowych relacji społecznych.

Odbiorcy projektu:

Młodzież z Gimnazjum w Brójcach w wieku 13 – 16 lat.

Opis projektu:

Tematem przewodnim projektu są dawne zabawy. Uczestnicy poprzez udział w warsztatach nabywają umiejętności komunikacji i nawiązywania nowych relacji, ułatwia im to prowadzenie rozmów z dorosłymi i starszymi mieszkańcami, którzy opowiadają młodym o zabawach, w których brali udział jako dzieci. Poprzez odkrywanie i opisywanie zabaw młodzież uczy się zbierania informacji, rozmawiania z dorosłymi, konstruowania poznanych zabaw w sposób słowny i plastyczny, a także do prezentowania efektów swojej pracy. Poznane zabawy młodzi opisują i wraz z instrukcją wydają w formie folderu oraz umieszczają na specjalnie powstałej stronie www. Następnie młodzież uczy się organizować zapomniane zabawy, aby móc prezentować je młodzieży w okolicznych miejscowościach. Do folderu nagrywają krótki komentarz filmowy prezentujący odkryte zabawy. To odkrywanie zapomnianych zabaw jest polem nauki przeprowadzania wywiadów, robienia zdjęć, kręcenia i składania krótkich filmów, spotkań z ludźmi, organizowania wolnego czasu, planowania i pracy w grupie. Na zakończenie projektu realizatorzy organizują Festiwal Zapomnianych Gier, na który zapraszają całą społeczność z okolicznych miejscowości. Najpierw przypominają zapomniane gry i zabawy, a następnie każdy z gości może spróbować swoich sił w grach indywidualnych lub zespołowych i oczywiście wygrać przygotowane przez uczestników nagrody. Po rozegraniu gier młodzież prezentuje wystawę fotograficzną i opowiada o działaniach w projekcie oraz o osiągniętym własnym, jak i grupowym sukcesie.

Budżet projektu: 11140 zł

Dotacja: 7500 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Szkolny Związek Sportowy w Trzcielu

Miejscowość: Trzciel

Ulica, nr domu i lokalu: Kościuszki 21

Kod pocztowy i Poczta: 66-320 Trzciel

Województwo: lubuskie

Powiat: międzyrzecki

Adres strony internetowej: –

Spójrzmy w przeszłość

Grunwaldzka 1, 66-320 Trzciel, Polska

Więcej