Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Kuźnia talentów - 2014

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Nasza Wieś Lubinicko w Lubinicku

Cel:

Celem projektu jest poznanie i sprawdzenie własnych możliwości poprzez włączenie młodzieży w działania na rzecz społeczności lokalnej.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku 13-19 lat.

Opis projektu:

Tematem projektu jest założenie i prowadzenie amatorskiego teatru młodzieżowego w grupie integracyjnej oraz działania wspomagające rozwój dzieci. Rozpoznaniu własnych pasji i możliwości służą warsztaty około-teatralne dla uczestników projektu, które rozwijają umiejętności organizacyjne pozwalające planować i realizować działania, budować relacje i dzielić się zadaniami i obowiązkami przy konstruowaniu przedstawień. Młodzież na podstawie zebranych legend pisze scenariusz przedstawienia. Działania związane z przygotowaniem scenografii, ról, śpiewem i tańcem młodzi przygotowują i ćwiczą podczas zajęć plastycznych i muzyczno-tanecznych. W poszukiwaniu inspiracji realizatorzy odbywają wizytę studyjną w teatrze muzycznym w Poznaniu. Grupa prowadzi działania promocyjne przez stronę na facebooku oraz cykl artykułów umieszczanych w gazecie lokalnej. Zakończenie projektu i jego podsumowanie odbywa się w sali widowiskowej Świebodzińskiego Domu Kultury podczas Przeglądu Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego „Dzieci miastu”, na którym młodzież prezentuje efekty swojej pracy i zachęca do podejmowania podobnych przedsięwzięć w innych miejscowości. Wystawiany jest spektakl oraz prezentowane są stroje i dekoracje wykonane podczas zajęć plastycznych. Na przegląd uczestnicy zapraszają rodziców, przedstawicieli władz Gminy Świebodzin, opiekunów oraz przedstawicieli innych miejscowości.

Budżet projektu: 10080 zł

Dotacja: 7500 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Nasza Wieś Lubinicko w Lubinicku

Miejscowość: Lubinicko

Ulica, nr domu i lokalu: Lubinicko 51A,

Kod pocztowy i Poczta: 66-200 Świebodzin

Województwo: lubuskie

Powiat: świebodziński

Adres strony internetowej: –

Kuźnia talentów

Lubinicko 54A, 66-200, Polska

Więcej